Події

Задачки про татусів: навчайся весело

Навчатися потрібно весело. І якщо зовсім маленькими наші дітки зацікавленно слухають казки, де в головній ролі виступають вони самі, то в шкільному віці діти із захопленням будут розв’язувати задачки, де героями стають їхні власні татусі!

Як тато їздив в магазин

задачки про тата
Папа з сім’єю жив на дачі. Мама попросила його купити продукти, і о 11 годині ранку він відправився на машині в дальній магазин за 30 км. Рівно о 12 годині його синочок сіл на триколісний велосипед і поїхав назустріч татові зі швидкістю 30 км / год. «Котра година?» — запитав син, коли вони зустрілися. Що відповів тато, якщо його годинник ходить точно, а сам він їхав в магазин зі швидкістю 60 км / год, в магазині був 30 хвилин, а повертався зі швидкістю 57 км / год?

Як тато грав з сином в машинки

задачки про тата
У сина в «гаражі» 24 машинки. Граючи з татом, він побудував новий гараж, де містилися 3/8 всіх машинок. Під час гри 1/12 всіх машинок зламалися, 1/6 загубилися. Скільки машинок довелося полагодити татові? Скільки машинок тато з сином знайшли за 2 години, якщо в результаті другої гараж був повний, а в першому гаражі виявилося 14 машинок?

Як тато вчив дочку мити посуд

задачки про тата
Тато з мамою мили посуд по черзі. Папа розбив кілька предметів і вирішив передоручити миття посуду доньці. До цього часу в будинку було 10 чашок, 11 блюдець, 9 тарілок, 3 салатниці, а також ложки, вилки і т.д. У перший тиждень дочка розбивала щодня по 2 предмета посуду, в другий — по 1 предмету, за весь третій тиждень вона розбила всього 3 предмети. «Моя школа!» — сказав тато, вирішивши, що вона вже навчилася мити посуд. Скільки предметів посуду, що б’ється,  залишилося в будинку після трьох тижнів татового навчання? Які це були предмети і в якій кількості, якщо дочка розбила 7 чашок, 9 блюдець, 6 тарілок і 2 салатниці?

***
Можна придумувати завдання про папу — і найпростіші, і хитріше, позапутаннее. Спробуйте! Може, вашим дітям теж сподобається ця гра. Якщо задачок буде багато, з них вийде цікавий збірник, картинки до якого можуть намалювати самі діти.

Из книги Ирины Роминой «Отцовство = творчество. Книга о папах и для пап»