Події

Роль тата у вихованні дитини

Батьки бувають різні. Є м’які і ніжні, є суворі і цілеспрямовані. Є татусі, які весь вільний час витрачають на малюка, а є такі, які вважають, що їх обов’язки закінчуються на матеріальному забезпеченні. Тим не менш, тато такаж важлива людина в житті малюка, як і мама. І ось, що з цього приводу думають наші мами-експерти. 

тато

Що говорять мами

Катерина Петрова вважає, що тато для дитини — це втілення мужності і спокою, супергерой і взірець для наслідування для хлопчиків, захисник — для маленьких принцес. 

Згодна з нею і мама Наталія Рибачик. Також вона звертає увагу на те, що мами часто приймають дітей такими, як вони є. Інколи вередливими і шкодливими. Тато ж — втілення дисципліни. Він вимагає від дітей виконання певних правил. І якщо мама і тато створюють вдалий тандем, це допомагає малюку вирости повноцінною особистістю. 

Це також цікаво: ЧТО ДОЛЖЕН ЗНАТЬ БУДУЩИЙ ПАПА

Що радять фахівці

Фахівці ж стверджують, що тато і мама наділяють дитину різними емоціями та почуттями. Незважаючи на те, що батьки мають дотримуватися однієї лінії виховання, все ж стиль донесення певної інформації у них зовсім різний. Саме тому і впливають на дитину мама і тато по-різному. Для формування цілісної особистості надзвичайно важливо отримувати повний спектр емоцій та почуттів. 

Наявність правильного чоловічого прикладу в дитинстві позитивно впливає і на доросле життя дітей. Помилково вважати, що хлопчикам тато потрібен більше, ніж дівчаткам. Для маленьких панянок — тато, то найперше кохання. І від того, яку участь тато приймає в житті дівчинки, залежать її стосунки з протилежною статтю у майбутньому. Так само і по відношенню до маленьких чоловіків тато не має бути лише суворим і дисциплінованим. Тато має навчити сина демонструвати і справлятися з усім спектром емоцій. 

На жаль, тато з дитиною на майданчику — рідкість у наш час. Шалений темп життя не залишає татусям багато вільного часу. Та все ж варто знаходити час на маленьких пустунів, адже ростуть вони дуже швидко. Саме тому важливо заводити якісь традиції, які малюк і тато виконуватимуть тільки вдвох. Наприклад, вечірні купання чи читання казок перед сном. А можливо прогулянки на вихідних чи ввечері. До того ж такі традиції будуть корисні не тільки дитині, а і мамі. Оскільки вона в цей час зможе відпочити. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака