События

Підлаштовувати своє життя під немовля чи немовля під своє життя?

Діти кардинально змінюють життя родини. Змінюються звички і розпорядок. Малюк вносить свої корективи скрізь. «Моє життя змінилось, але тепер я щаслива» — говорить кожна мама.

молода мама

Переважна більшість жінок стаючи мамами, відмовляють собі у своїх звичних потребах і повністю присвячують своє життя малюкам. Можна забути про сон до обіду у вихідні і перегляд улюблених телепередач. Життя обертається навколо маленького дива, і мама, як бджілка-трудівниця, цілісінький день пурхає над малятком.

Очевидно такий спосіб життя має свої переваги. Дитятко росте в тиші та спокої. У нього чітко визначений режим, що важливо для немовлят. Маму не мучить сумління, що вона мало часу приділяє дитині, і вона точно знає, в якому віці її дитина сіла, поповзла чи почала ходити, адже у мами більше не існує власного життя, тепер її життя – це життя маляти.

На противагу таким жінкам, в сучасному суспільстві з’являються матусі, що більше не бажають присвячувати своє життя дітям. З народженням немовляти, вони не перестають працювати і не відмовляють собі у своїх потребах.

Що говорять мами

Без сумніву свої переваги є в обох способах життя. Наші мами-експерти поділились своїми думками з цього приводу.

Олена Кукуєвицька, Катерина Петрова та Марина Ткач, сучасні матусі-експерти, вважають, що перший час все ж варто присвятити себе дитинці. Немовлятко, ще дуже вразливе і потребує маминої уваги та турботи. До того ж дітки так швидко ростуть, що цей час швидко мине.

Та все ж матусі радять шукати баланс і не відмовляти собі у жіночих дрібничках. Для того щоб мати час на себе і свої потреби Катерина Петрова радить не соромитися і просити допомоги у рідних. Адже щаслива і задоволена мама обов’язково подбає про затишок і комфорт в родині.

Також не варто знецінювати себе, адже занедбана мама при охайному дитяті, теж не найкраще видовище. Тут також необхідно згадати, що окрім дитини, в родині є ще чоловік і про нього теж не варто забувати. Він також потребує вашої уваги і турботи.

«Вчасно нажати на стоп», — радить Олена Кукуєвицька. Гіперопіка, ще нікого не довела до добра. Дитина повинна привчатись до самостійності та мати трохи свободи, а мама — не забувати про себе та інших членів родини.

У будь-якому випадку, який би спосіб життя ви не обрали для себе, Марія Остапчук рекомендує не забувати про речі, які приносять мамі задоволення. Будь-то улюблений фільм чи посиденьки з подружками. Якщо мама не може жити без улюбленої роботи, не варто її полишати. Не відмовлятися від подорожей, якщо вони роблять її щасливішою.

Підсумувавши відгуки мам-експертів можна відмітити:

  1. Дитина потребує маминої уваги, турботи і любові, але не постійно.
  2. Мама не повинна забувати про інших членів родини.
  3. Мама повинна мати час на свої жіночі розваги.
  4. Мама має бути щасливою і самореалізованою.

Безперечно, кожна мама найкраща для своєї дитини. Яким би не став ритм життя з народженням немовляти, головне — не втрачати здоровий глузд і знаходити рівновагу.

Тетяна Бучака

 

Тетяна Бучака

  • Катя

    Gрочитала статью и задумалась над чайлдфри. мне кажется, это женщины, которые не хотят брать ответственность и обременять себя. это их выбор. наверное в какие-то моменты даже мамы им завидуют)))) но все же даже несмотря на то что несколько лет моей жизни принадлежит не мне, дети — это самое большое счастье и источник любви.