Події

Про користь «метода кенгуру» для новонароджених

«Метод кенгуру» названий так на честь подібності зі способом виношування дітей сумчастими тваринами. Суть методу полягає в тому, що один з батьків тримає дитинку на грудях або животі, в контакті зі шкірними покривами протягом певного проміжку часу. При цьому зверху дитина вкривається ковдрою або теплою пелюшкою. Методика «шкіра до шкіри» є ефективним способом виходжування дітей, що народилися раніше терміну.

метод кенгуру

Метод кенгуру

Про користь «метода кенгуру» для новонароджених, розповіла лікар акушер-гінеколог Перинатального центру м.Києва (колишній пологовий будинок №7) – Лазо Ірина Ігорівна.

Спочатку цей метод використовувався тільки для дітей, що були в стабільному стані і не потребували кисневої підтримки. Але вже понад 6 років в Центрі створені  умови таким чином, що й дітки, які перебувають в кувезах, піддаються «кенгуруванню».

ЭТО ТОЖЕ ИНТЕРЕСНО: ВЫПИСКА НОВОРОЖДЕННОГО ИЗ РОДДОМА ВЕСНОЙ: СПИСОК ВЕЩЕЙ

Основні переваги методу:

  • Це прискорює адаптацію малюків до навколишнього середовища;
  • Внаслідок тісного контакту з одним із батьків і відчуття ритму дихання та серцебиття, регуляції тепла зменшується частота апное у передчасно народжених діточок;
  • Дитина швидше набирає вагу і розвивається. Вона чує серцебиття і голос матері, відчуває запах молока і тіла. В такому положенні малюк відчуває себе у безпеці, а значить переживає менше стресу. Таким чином рівень кортизолу знижується, а значить нервова, імунна та інші вразливі системи організму можуть дозрівати швидше і здоровіше;
  • Метод зменшує сприйняття болю, тому взяття аналізів проходить більш спокійно;
  • Дитинка відчуває запах маминого молока і це стимулює її смоктальний рефлекс, а значить і позитивно впливає на лактацію. Для ранніх малюків мамине грудне молоко є найважливішими «ліками»;
  • Цей метод допомагає взаємовідносинам сім’ї, а особливо між мамою та дитиною. Культивується почуття прихильності батьків до малечі, підвищується впевненість у тому, що батьки можуть дійсно допомогти дитині. Багато батьків згадують ці моменти як найзворушливіші в цей період. Батькам легше підтримувати позитивний настрій, розуміти і відчувати дитину, менше хвилюватися.

Після перерахованого стає зрозумілим, чому неонатологи-реаніматологи Перинатального центру є прихильниками цього методу і радять починати «кенгурування» хоча б по 1 годині в день під ретельним наглядом персоналу.

Цікаво! Спочатку «метод Кенгуру» почав використовуватися в Південній Африці й Колумбії, де були недоступні інкубатори для недоношених дітей. На сьогодні цей метод використовується на 6 континентах. Рівень виживання дітей за час використання методу збільшився в 5 разів!

Підтримка і відкритість медичного персоналу робить сильнішими батьків, в свою чергу підтримка батьків своєї малечі творить дива і є неймовірним проявом любові!