События

Щеплення: що потрібно знати

В Україні постійно точаться суперечки з приводу вакцинації дітей. Організовуються рухи як в підтримку, так і проти обов’язкових щеплень. Новоспеченим батькам необхідно приймати рішення, ще до народження малюка, адже перші щеплення необхідно зробити вже у перші дні життя дитини. З цього приводу висловились і наші мами-експерти. 

щеплення

Що говорять мами

Як не дивно, але в цьому питанні наші мами-експерти Наталія Рибачик, Катерина Петрова і Марина Ткач одностайні. Всі вони вважають, що вакцинація необхідна і, за можливості, необхідно робити щеплення і від інших хвороб — рекомендовані щеплення. 

В Європейських країнах питання щеплень дуже актуальне і до нього ставляться досить строго. Адже найбільшу ефективність щеплення матимуть тоді, коли виробиться колективний імунітет, а це 98% вакцинованих громадян. 

Як у інших країнах?

До прикладу, у Франції до 2018 року обов’язковими були лише три вакцини, але з 2018 року список розширили до 11 щеплень. Діти, що не мають всіх щеплень, не можуть відвідувати дитячі садочки та школи.

В Італії батьки не мають права добровільно відмовитися від щеплень. Невакциновані діти не можуть ходити до державних шкіл і садочків. І якщо раптом так сталося, що дитина не має необхідних щеплень, батьки мають сплатити штраф.

У Німеччині перед зарахуванням дитини до закладу освіти батьки повинні принести довідку про те, що вони відвідали спеціаліста з питань щеплень.

Сполучені Штати Америки також забороняють відвідувати освітні заклади без наявності календарних щеплень у дитини. Лише кілька штатів дозволяють відмовитися від них з медичних, релігійних чи світоглядних переконань. 

Цікава політику щодо щеплень ведуть у Австралії. Там сім’ї з низьким рівнем доходів отримують додаткові пільги, якщо дитина отримала всі планові щеплення, і навпаки, родини з не вакцинованими дітьми не мають права на соціальну допомогу. 

В Україні

Загалом же дослідження показують, що переважна більшість відмов батьків від щеплень спричинена браком інформації. У зв’язку з чим медичні заклади різних країн організовують роз’яснювальні кампанії та організовують профілактичні бесіди з батьками.

В Україні ж закон про обов’язкову вакцинацію тільки набирає чинності. За браком підтвердженої інформації багато дорослих піддаються впливу недостовірної інформації та шукають способи його обходу. 

Слід пам’ятати, що хвороби, від яких вакцинують в обов’язковому порядку, дуже небезпечні і мають страшні наслідки для організму. Щеплення дозволяє знизити ризик захворіти та знижує тяжкість перебігу захворювання і дозволяє уникнути ускладнення. 

Будьте здорові та свідомі. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака