События

Спільний сон з малюком: досвід батьків та поради фахівців

Коли після довгого дня прогулянок, зміни підгузників і незрозумілих плачів маля нарешті вкладається на нічний сон, молодим батькам хочеться, щоб воно спало як можна довше і спокійніше. Новоспеченій мамі також треба добре відпочити, щоб зранку мати сили доглядати за малюком. Часто батьки розглядають варіант спільного сну з малюком. Але тут на думку приходять бабусині страшилки про те, що можна задушити дитинку під час сну. Про всі “за” та “проти” спільного сну розповідають наші мами-експерти.

Спільний сон

Спільний сон — що говорять мами

Марина Ткач рекомендує прислухатися до потреб власної дитини. Якщо малюк погано спить без мами і часто прокидається вночі, то варто розглянути варіант сну разом. Адже мама-зомбі з недосипанням навряд чи зможе забезпечити належний догляд малюку вдень. Мами сплять сторожко, тому не варто боятися, що ви притиснете дитинку вночі.

Мама-експерт Наталія Арцева радить приставляти до дорослого ліжка дитяче ліжечко і таким чином організовувати дитячий сон. Щоправда, привчити малюків спати окремо достатньо складно. В більш старшому віці вони перелазять до батьків самостійно.

Постійна учасниця рубрики Катерина Петрова розповіла, що спати окремо виходило тільки до того періоду, доки у малюка не почалися коліки. Через них довелось брати малюка в доросле ліжко. Мамине тепло і турбота сприяли тому, що дитинка заспокоювалася і засинала.

Що радять фахівці

Спеціалісти підтверджують, що спільний сон має безліч плюсів:

 • сон з немовлям дає малюку відчуття безпеки і захищеності;
 • допомагає легше перенести коліки;
 • поряд з мамою малюки швидше одужують під час хвороби;
 • під час спільного сну у мами і малюка синхронізуються часові цикли.

Також спільний сон сприяє профілактиці синдрому раптової смерті малюка, мамі не потрібно вставати вночі, а ще малятка менше бояться темряви і монстрів під ліжком.

Разом з тим є і інша сторона медалі. 

Сон з немовлям інколи не дає відіспатися занадто чутливим матусям, також є ризик перегріву, оскільки у новонароджених ще не налагоджена терморегуляція. Після спільного сну важко привчити малюка спати окремо, а тим більше в окремій кімнаті. А ще, у разі сну з дитиною, радять використовувати додаткові пелюшки у місці, де спить дитинка, для забезпечення належної гігієни. 

Такий вид сну не завжди позитивно впливає на стосунки між мамою і татом, тому слід враховувати комфорт всіх членів родини.  

Існує цілий рух спеціалістів дитячих педіатрів на чолі з Річардом Фербером, котрі вважають неприпустимим сон разом з малюком і сповідують практику «cry it out». Згідно з нею малюка треба залишити в кімнаті самого і дати можливість наплакатися і самостійно заспокоїтися. Говорять, ніби плач — це також частина тренування сну. 

Зважуючи, всі «за» і «проти» спільного сну з малюком, обов’язково враховуйте індивідуальні особливості дитинки, а також свої. Варто прислухатися до власних потреб, а також не забувати і про потреби тата. Жінкам не варто нехтувати побажаннями чоловіка, оскільки один з кризових періодів стосунків якраз приходиться на перший рік народження немовляти. Для дитинки важливо зростати із щасливими батьками, тому знаходьте можливість проводити час наодинці і відпочивати вночі. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака

 • Наталия Арцева

  О, забыла написать по поводу пап) «Засыпаем» с малышом, просыпаемся сами или папа подходит, обычно после 30 мин как начали укладывать малого, и потом 1-2 часа точно наши) С рождением детей, интимная жизнь стала только лучше )

  • МамаWOW

   Секреты родительского тайм-менеджмента;))) Молодцы!