События

Технологічні речі для малечі. Що купувати, а на що не варто витрачати кошти

Розвиток технологій не залишив без змін і догляд за малятами. Неймовірна кількість речей розроблена і створена, щоб спростити життя батькам і підвищити комфорт малечі.

речі для малюка

Підгузки, радіоняні, стільчики для годування — речі, які вже надійно вкорінилися в житті кожної мами. А дитячі магазини просто переповнені всілякими пристроями і засобами, які ще тільки набирають свою популярність. Як знати, що дійсно приносить користь, а що — просто викинуті гроші? Своїм досвідом з цього приводу поділились вже постійні учасниці рубрики Мама-експерт

Що радять мами-експерти?

Катерина Петрова говорить, що для неї незамінною помічницею стала радіоняня. Цей корисний пристрій дає можливість відволіктися від дитини на якийсь час, і повернутися, як то кажуть, по першому оклику. Подобається її дитині і толокар у вигляді машинки. Тут і машина, і багажник для іграшок, і засіб пересування. 

Мама-експерт Марина Ткач користувалась ергорюкзаком. Річ, корисна, але довго носити дитину все одно важкувато. Але найкориснішим зі всіх засобів став шезлонг. Незамінна річ, якщо треба пересуватися з дитиною по будинку чи дворі. Можна готувати, а маля тим часом колишиться в гамаку з іграшками. 

А ось дитина Галюк Ольги не вподобала практично нічого із сучасних виручалочок для мам. Дитячий візочок і горщик — те, що дійсно їм стало в нагоді. 

Взагалі розглядаючи всілякі дива технологій для малюків, головне не втрачати голову. Деякі речі, які років 10 тому здавалися неймовірним засобом, що полегшує життя мамі, зараз вважаються надзвичайних небезпечними, але все одно вони не заборонені для продажу. 

Засоби для харчування

Молоковідсмоктувач знадобиться для постійного використання тільки в тому випадку, якщо мама планує відлучатися від немовляти, але при цьому хоче зберегти грудне вигодовування. Також, можливо, корисним буде і підігрівач для пляшечок. Оскільки молоко поза мамою треба зберігати в холодильнику. В іншому випадку, особливої потреби в ньому немає. Тим більше, що надмірне зціжування може породити надлишок молока і призвести до захворювання грудей. 

Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то звичайно знадобляться пляшечки і щітки для їх миття. 

Стільчик для годування незамінна річ, щоб дитина відчувала себе учасником сімейної вечері. Можна користуватися не тільки під час вживання їжі, а і коли мама готує. Головне обирати безпечні. Щоб в них були спеціальні ремені і щоб не хиталися на підлозі. 

Переноски

Шезлонги, гамачки і заколихуючі центри. Засоби не для кожної дитини, але тим, кому подобаються, річ незамінна. Дитинка в них може і розважатися, і спати. Дуже важливо обирати їх і використовувати тільки для діток відповідного віку. Малюки, які вже з легкістю перевертаються, повзають чи сидять — можуть перекинутись. Також варто пам’ятати, що час перебування дитини в таких засобах обмежений до 2-3 годин. 

Ергорюкзаки, слінги і кенгуру незамінні для активних мам. Поміж них необхідно обирати такий, який буде найзручнішим для мами, але відповідно до віку дитини. Якщо носити з перших днів життя, то краще обрати слінг, в якому дитинка практично лежить. 

Засоби пересування

Звичайно, номер 1 в цьому списку дитячий візочок. Тут їх є на будь-який який смак і гаманець. Але, крім нього, є ще всього багато.

Набирають популярності у використанні вожжі. Цей не хитрий засіб призначений для підтримки малят, які вчаться ходити. Звісно виглядає в них малюк кумедно, але це засіб безпеки. 

Ходунки колись здавались неймовірною річчі. Дуже зручно посадити маля і нехай катається по кімнатам чи двору. Але роки досліджень виявили їх негативний вплив на розвиток опорно-рухового апарату дитини, тому ортопеди не радять їх використовувати.

Толокари, самокати і велобіги дуже подобаються діткам після року.

Сім’ям з автомобілем обов’язково необхідно мати автокрісло. Для новонароджених діток краще придбати крісло-переноску з адаптерами на візочок. 

Серед усіх речей є більш дешеві, а є і більш дорогі, купуючи які, хотілось би, щоб дитина ними користувалась. Є спосіб дізнатися чи підходить, той чи інший засіб саме вам і вашій дитині — скористатися послугами прокату. І якби раніше, треба було, шукати десь і у когось, то тепер всі речі можна взяти в службі прокату: від іграшок до візочків і ліжечок. На кілька днів чи місяців.

В гонитві за розвитком техніки, головне не забувати, що жоден вколихуючий центр не замінить маминого тепла. Звичайно, все дає мамі можливість хоча б випити кави чи почистити спокійно зуби, варте уваги, але для розвитку немовлят найкориснішим є контакт з рідними. 

Тетяна Бучака

 

Тетяна Бучака