Зимові прогулянки. Корисні поради для батьків
Напевно, ніхто так не чекає на зиму, як маленькі діти. Адже вона приносить безліч свят і цікавих розваг. Вони щиро радіють найпершим сніжинкам, що ледь-ледь вкривають сиру землю. З перших днів зими готують санчата, тарілки та інші засоби для катання. Які зимові розваги полюбляють мами-експерти нашої рубрики?
Зимові розваги для дітей
Катерина Петрова пригадує, що в дитинстві із задоволенням смакувала снігом і борульками, але своїй дитині пояснє, що куштування таких «ласощів» призводить до хвороб. Всі ж інші радощі зимових розваг вони залюбки пізнають. Єдиною умовою є теплий і зручний одяг. Разом з малюком вони розвішали годівнички вздовж свого звичного маршруту, тому завжди мають заняття, навіть дні, коли снігу немає.
Діти Надії Набатової залюбки будують снігові фортеці та грають у сніжки. А вершиною задоволення є катання на шинах з гірки.
Холодна пора року — не привід сидіти вдома. Для дітей до двох років насичення киснем є обов’язковим для правильного розвитку мозку. Саме тому фахівці радять весь вільний час проводити на вулиці.
Зимові прогулянки — корисні поради
Ось кілька важливих порад для прогулянок взимку.
- Як правильно вдягати малюка?
Діти до 3-х років ще не можуть сказати холодно їм чи жарко. У них ще не до кінця сформована терморегуляція і стукати зубами від холоду вони ще вміють. Тому, якщо ви плануєте активні ігри, то вдягніть малечі на одну тонку одежину менше ніж, собі. А якщо малюк переважно сидить, то на одну більше. Заходячи в приміщення краще розтебнути куртку і зняти шапку.
- Тривалість прогулянок.
При температурі до -10 градусів можна сміливо гуляти кілька годин підряд. За умови активних ігор, дитина не зможе змерзнути.
- Контроль стану дитини.
Прогулянки надзвичайно важливі, тому навіть легка хвороба не привід від них відмовлятися. Якщо у малюка немає температури та отиту, то півгодини для прогулянки можна виділити. На вулиці треба слідкувати за станом малечі. Орієнтуватися варто не за носиком і ручками, в за температурою шиї. Якщо малюк капризує або неочікувано заснув, краще одразу повернутися додому.
- Їжа.
Прогулянки на голодний шлунок — не найкраща ідея. По-перше, дитина швидше змерзне, а, по-друге, дискомфорт від голоду зіпсує настрій і не дасть як слід розважитися.
- Що з собою брати.
Обов’язково необхідно мати кілька пар рукавичок. В сніжні дні можна взяти лопатку та пасочку, а ще санчата чи тарілку для катання. Якщо на вулиці не дуже холодно, можна взяти із собою легкий перекус.
Зимовий час сповнений див і чудес. Дозвольте малечі відчути їх у повній мірі. Не забороняйте бавитися в снігу і не сваріться дуже за облизану борульку, адже ви теж так робили. Зробіть разом сніжного ангела та зліпіть снігову бабу, адже це дійсно весело.
Автор: Тетяна Бучака