7 порад розвитку вокалу у дитини від Лени Штефан
Лена Штефан — співачка і телеведуча, улюблена учениця оперної діви Євгенії Мірошниченко, голос Тура Пам’яті Вітні Х’юстон ділиться порадами, як розвинути вокальні здібності вашої дитини.
7 порад розвитку вокалу у дитини від Лени Штефан
Звичайно, все дуже індивідуально, але я б зробила акцент на кількох простих загальних правилах, які підійдуть усім:
1. Якщо ви помітили, що ваша дитина час від часу щось наспівує — поведіть її до фахівця на прослуховування. Не покладайтеся лише на свій слух. Нехай фахівець допоможе вашій дитині визначитися, що робити далі.
2. Якщо фахівець виявив музичні здібності у вашої дитини, важливо визначитися, як їх розвивати. Це залежить від її схильностей, а також від віку. Останнім часом, на мій погляд, просуваються правильні тенденції міксових структур. Тобто, не просто музичні школи, а студії, де дитина розвиває голос, хореографію, акторські здібності, освоює музичний інструмент і т.ін. Залежно від здібностей і нахилів вашої дитини можна підібрати гармонійну програму її творчого розвитку.
3. Дуже важливо пам’ятати, що з часом все змінюється. Здібності і пріоритети вашої дитини швидше за все змінюватимуся, особливо у хлопчиків — всі ми пам’ятаємо історію Лобертіно Лоретті — в перехідний вік голос ломається і ніхто не знає, що буде далі. Також можуть змінитися і вподобання дитини, вона може зрозуміти своє справжнє покликання. Наприклад, я вчилася класичному оперному вокалу в Київській консерваторії у геніальної Євгенії Мірошниченко, але незабаром зрозуміла, що моя справжня пристрасть – естрада. Я була цілком захоплена творчістю Уїтні Х’юстон і вивчилася на її прикладі саме естрадному вокалу.
4. Якщо ваша дитина професійно займається співом, ніколи не забувайте про її здоров’я — завжди приймайте профілактичні заходи, наприклад, краплі в ніс на основі натуральних олій використовуйте при виході на вулицю, особливо, коли треба буде їхати в транспорті або холодна погода.
5. Дуже корисно приймати участь в різних конкурсах, особливо в міжнародних — вони дають колосальний досвід. Не женіться за перемогою і не бійтеся програшу — і вчіть цьому своїх дітей: відноситися до участі у конкурсах, в тому рахунку і телевізійних, як до сходинки вдосконалення своїх навичок і здібностей. Не боятися виходити на велику сцену, комунікувати з великою кількістю людей, витримувати здорову конкуренцію — це все стане в нагоді вашій дитині в житті, навіть якщо вона не стане професійним виконавцем.
6. Ніколи не змушуйте дитину займатися співом заради ваших батьківських амбіцій. Одна справа застосувати заходи, якщо ваш син або дочка лінуються — заохочувати і карати іноді доводиться, і це необхідно. Але якщо ви розумієте, що ваша дитина дійсно не хоче співати, навіть при наявності здібностей — насильно не змушуйте. Вона або переросте і сама потягнеться, або це не її. У будь-якому випадку, змушуючи, ви тільки зіпсуєте нерви і собі, і вашої дитині, і відвернете її від музики ще більше.
7. Але якщо ви бачите, що у вашого чада талант, підтримайте його всіма силами, щоб він розкрився і проявився. Дитині дуже потрібна ваша допомога — і моральна, і матеріальна. Підбадьорливе слово, як і вчасно куплений музичний інструмент або концертний костюм мають колосальне, іноді вирішальне значення. Любіть свою дитину, розвивайте її здібності і таланти, і нехай ваші мрії здійсняться!