Добірка книг для дітей, котра навчить помічати буденні радощі
Дитинство — це час відкриттів, коли навіть звичні речі можуть дивувати й надихати. А книжки — найкращі провідники у світ щоденних чудес. Ми зібрали добірку видань від #книголав, які допоможуть дітям (і дорослим поруч із ними) дізнаватися неочікувані факти, розвивати емпатію до всього живого й вчитися помічати красу в деталях.
Добірка книг для дітей, котра навчить помічати буденні радощі
Ми щодня маємо з ними справу. Так-так, це звичайні речі, які вже так давно увійшли в наш побут, що без них неможливо уявити життя: взуття, парасоля, зубна щітка, шкарпетки, іграшка. А чи замислювалися ви колись про їхню історію? Хто їх придумав? Як вони з’явилися та змінювалися? З цієї ілюстрованої енциклопедії діти довідаються про повсякденні предмети те, що знають не всі дорослі, а історія кожної речі вас здивує!
У всіх нас є певна істота, від якої наша шкіра каракуляє і робить «хібі-джибі». Павуки, від яких ми кричимо, миші, які змушують нас стрибати на меблі, або кажани, від яких ми здригаємося. У всьому світі є істоти, великі й малі, які змушують нас шаленіти від однієї лише думки про них. Але що зробили ці тварини для такої поганої репутації? Здебільшого саме люди називають їх потворними, небезпечними та відверто огидними. Але насправді ці малюки не заслуговують такого ставлення. Ця книга створена для того, щоб розвіяти ці фальшиві міфи раз і назавжди! Смішними ілюстраціями та цікавими фактами вона допоможе дітям розкрити правду про цих тварин і дізнатися все про те, яку важливу роль відіграє у світі кожна істота. Це видання — приємне та кумедне знайомство з понад 30 тваринами, великими та малими, які насправді зовсім не такі вже й погані!
У цьому ілюстрованому виданні міститься 100 неймовірних фактів про нашу планету, які не тільки пояснюють, чому вона така, як треба, а й як поводитись, щоб вона такою залишилась. Як два десятки кроликів змогли змінити ландшафт Австралії, а зграя вовків змінила русло річки? Як завдяки тіням і одному верблюду можна дізнатись розмір Землі? А скільки відсотків питної води на Землі? Що важче – всі бактерії чи всі люди? Які дерева є сором’язливими? Де на Землі можна відчути себе, як на Марсі? Чи може пісок свистіти та ревіти? Чому Земля не може без Місяця? Які матеріали та породи створили люди і чим вони небезпечні? Чому в Арктиці завжди холодно? Які істоти живуть у льодовиках? Як графіті може врятувати дзьобогруду черепаху? Що допомагає спрогнозуватии погоду? Відповіді на ці та чимало інших запитань можна дізнатись у цьому пізнавальному виданні.
Із книжкою «100 фактів про їжу» читачі зможуть дізнатися про свій організм, про корисну та шкідливу їжу, а також про те, як їжа може змінити світ. Видання дасть змогу читачу дізнатись, чому зробити желе з ківі неможливо, скільки мільярдів чашок напоїв щодня випивають люди, а також, які прянощі дорожчі за срібло і золото. «100 фактів про їжу» сприятиме свідомому ставленню до харчування. Гастроексперткою українського видання стала Аврора Огородник. Наприкінці посібника є словничок з тематичними термінами, вжитими у книжці, а також покажчик.
«У міста є Я» — це книжка-гід до пізнавальної подорожі у світ урбаністики для дітей разом із дорослими. Авторка Ірина Озимок, що залучена у численних проєктах та ініціативах з урбаністики, разом з ілюстраторкою Анною Іваненко з візуальної студії «сері/граф» яскраво, цікаво та захоплююче розповідають про життя міста: як воно функціонує, як на нього впливають технології, споживання, клімат і комп’ютерна революція, та яка роль людини в цьому. Змінюються люди, змінюються міста, тож змінилася і книжка «У міста є Я», яка вперше побачила світ у 2021 році. Тепер вона має 17 розділів, 4 з яких — нові. Ці розділи з’явилися аби розкрити важливі задачі, що постали перед жителями міст під час повномасштабного вторгнення. Книга допомагає м’яко пояснити дітям зміни, що відбулися через війну.
У кожній із цих книжок — цікаві історії, корисні знання та нагадування про те, як важливо помічати красу довкола. Читати їх — значить вчитися дивуватися, розпитувати, дізнаватися й радіти разом.