Добірка книжок Олександра Авраменка до Дня української писемності
Публікуємо уривки та завдання з посібників від видавництва #книголав, що вчать мовній грамотності.
Цього року українці вперше відзначають День писемності в оновлену дату — 27 жовтня.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак попри це, наша рідна мова розквітає та стає впізнаваною у всьому світі.
Тож популяризуймо українську, спілкуймося державною та вдосконалюймо свої мовні навички.
Добірка книжок літературознавця, популяризатора української мови та письменника Олександра Авраменка від видавництва #книголав навчать цьому вас та ваших діток завдяки легкій формі та цікавим прикладам.
Читайте цікаві вправи з книжок та замовляйте їх на https://knigolove.ua
«100 експрес-уроків української»
Чому ніколи не треба ВИБАЧАТИСЯ?
Запам’ятайте: вибачаюсь означає «вибачаю собі», тобто людина, просячи вибачення в когось, сама себе вибачає. Погодьтеся, це не логічно.
Справді, оте -сь або -ся, що в кінці дієслів, колись було займенником себе. Порівняйте: мити себе — митися, одягати себе — одягатися, вибачати себе — вибачатися. Отож уникайте слова вибачаюсь.
Арсенал етикетних формул вибачення в українській мові великий: вибачте, пробачте, прошу вибачення, прошу пробачення, даруйте й перепрошую.
Завдяки цьому кишеньковому посібнику ваша мова лунатиме гарно й грамотно. Ви
зможете здобувати освіту, а не отримувати. Правильно просити пробачення, а не вибачатися. Давати решту дріб’язком і відмовитися від здачі мєлоччю. Знатимете, як звертатися до незнайомої людини. Та вивчите ще багато-багато корисних мовних порад!
«100 експрес-уроків української. Частина 2»
Засмагають під відкритим небом? Ні!
Кам’янець-Подільський — музей під відкритим небом… Ні! Адже сполука слів під відкритим небом — мовний покруч, калька російського фразеологізму “под открытым небом”.
Його український відповідник — просто неба. Тому правильно сказати: Кам’янець-
Подільський — музей просто неба.
Фразеологізм просто неба має два значення: 1) надворі, не в приміщенні (наприклад, вечеряти просто неба) і 2) повернувшись обличчям до неба; горілиць (наприклад, лежати на піску просто неба й засмагати).
«100 експрес-уроків української. Частина 2» — кишенькова книжка, що є продовженням посібника «100 експрес-уроків української», містить ще одну сотню мовних історій, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови. Для читачів, які прагнуть підвищити рівень свого мовлення.
«50 експрес-уроків української для дітей»
СТИРАЧКА, ГУМКА, ВИТИРАЧКА…
Зібрані завдання на сторінках книги допоможуть дітям швидко запам’ятати основні правила та норми сучасної української мови, покращити своє мовлення й уникнути капосних помилок у спілкуванні.
«Українська мова: правопис у таблицях, тестові завдання»
Це збірка основних правил граматики української мови, що враховують новий правопис, викладених у формі таблиць та тестових завдань. Видання розраховане на учнів 5–11 класів, учителів, а також усіх, хто прагне дізнатися про нові правила та вдосконалити свою грамотність. Книжка стане в пригоді під час підготовки учнів до ЗНО та ДПА. Посібник містить різнорівневі вправи, творчі завдання та відомості з орфографії й пунктуації, викладені у формі таблиць і тестових завдань.