Події

Від лісових створінь і міфічних країн до урбаністики та важкої теми війни. Добірка книжок для дітей віком 5-10 років від #книголав

«Атлас загублених королівств»

Емілі Гокінс

книголав

Книга від авторки видань «Атлас тварин» Емілі Гокінс влаштує дітлахам справжній квест навколо світу, де вони відкриють загублені королівства: острів Хай-Бразиль, місто в пустелі Зерзура й дослідять світ українського Великого Лугу — затоплених земель, що знову стали сушею. 

Завдяки цій книзі діти ознайомляться з багатою міфологією різних культур: від ацтеків до стародавніх британців, від грецьких легенд до японського фольклору за допомогою таємничих зображень, легенд про стародавні міста, палаци, острови й континенти. І хоча дослідники минулого не змогли їх знайти, завдяки яскравим ілюстраціям та картам у книзі діти зможуть уявити, який вигляд мали ці місцини, та прочитати міфи, що огортають ці втрачені королівства. 

Книга була номінована на премію «Edward Stanford Travel Writing Awards 2023».

«Легенди прадавнього лісу»

Теа Орсі

Легенди прадавнього лісу

Чи замислювалися ви про те, які створіння мешкають у лісі? 

Якось дві кузини знайшли старенький записничок своєї бабусі, у якому вона, коли була юною, занотовувала свої спостереження за лісовими істотами, адже жила прямісінько біля лісу. Феї, гноми, тролі та німфи — скільки ж неймовірних створінь  дослідила бабуся… Тож її внучки вирішили продовжити сімейну справу й познайомитися з якнайбільшою кількістю лісових істот. 

«Легенди прадавнього лісу» —  це продовження серії про магічних створінь. Раніше у #книголав вийшла книга «Легенди славетних драконів». Ця ілюстрована енциклопедія-подорож занурить дітлахів у світ лісових таємничих і доброзичливих створінь. Короткі оповіді про кожне з них доповнено веселими фольклорними історіями й легендами з усього світу. 

У збірці дбайливо подано особливості кожного міфічного створіння та його короткий опис так, щоб дитині легко було відшукати їхні сліди, коли вона вирушить на лісову прогулянку! Також на останній сторінці книжки дітлахи  зможуть перевірити свої знання про магічних створінь у цікавому квіз-тесті.

«У світі оповідок про тварин. 50 казок, міфів і легенд»

Енджела Макаллістер

цікаві книжки

Із цією книжкою ви здійсните довколасвітню мандрівку з 50 найулюбленішими казками про великих і малих істот. «У світі оповідок про тварин. 

50 казок, міфів і легенд» — це ілюстрована колекція казок, міфів та легенд про тварин: тут і давно відомі класичні казки про трьох поросяток і бридке каченя, й екзотичні легенди про койотів, мулів та мурах. 

Жваві перекази Енджели Макаллістер оживають в ілюстраціях румунської художниці Ейч, захоплюють і переносять читачів у дивовижний світ тварин. Це чудова збірка для читання всією родиною, для пізнання казок і тварин з усього світу.

«У міста є Я»

Ірина Озимок

У міста є Я

«У міста є Я» — це книжка-гід до пізнавальної подорожі у світ урбаністики для дітей разом із дорослими. 

Авторка Ірина Озимок, що залучена у численних проєктах та ініціативах з урбаністики, разом з ілюстраторкою Анною Іваненко з візуальної студії «сері/граф»  яскраво, цікаво та захоплююче розповідають про життя міста: як воно функціонує, як на нього впливають технології, споживання, клімат і комп’ютерна революція, та яка роль людини в цьому. 

Змінюються люди, змінюються міста, тож змінилася і книжка «У міста є Я», яка вперше побачила світ у 2021 році. Тепер вона має 17 розділів, 4 з яких — нові. Ці розділи з’явилися аби розкрити важливі задачі, що постали перед жителями міст під час повномасштабного вторгнення. Книга допомагає м’яко пояснити дітям зміни, що відбулися через війну.

Також доповнена книжка «У міста є Я» зазвучала голосом Нати Жижченко, солістки гурту ONUKA, найпопулярніша пісня якої «Це моє місто…». 

Місто — це насамперед люди, які його змінюють, бо саме від людей залежить, яким воно буде. Кожен з нас може робити своє місто кращим або ж гіршим. Вибір за нами!

«Це тиха ніч, мій астронавте»

Оксана Лущевська

книголав

Війна – складна тема для дитячої літератури. Але для наших дітей це не історія, а реальність, яку треба навчитися переживати. І книжки можуть у цьому допомогти.

Це коротка повість, у формі дитячого щоденника. Головна героїня – семирічна дівчинка Ія, вона записує нотатки впродовж перших десяти днів російського вторгнення в Україну. 

В оповіді є деталі повсякденного життя Ії під час війни, її турботи, мрії та переконання. Нотатки Ії – різноманітні емоцій: від страху до розгубленості, від радості до відчаю. Юні читачі дізнаються, як міняється Ієне життя, і хто допомагає їй триматися у цей складний час, коли історія повторюється і змінюється назавжди.