Події

Як раннє плавання впливає на розвиток дитини

З моменту народження малюка або навіть ще до цього щасливого дня, батьки намагаються дати дитині усе найкраще. Вони купують якісні речі, гарні іграшки, намагаються подарувати яскраві емоції та задумуються над гармонійним і сучасним розвитком крихітки. На щастя, нині існує багато методик раннього інтелектуального та фізичного розвитку, і одна з них – плавання немовлят.

Раннє плавання

Вплив раннього плавання на розвиток малюка

Малючкове плавання – це низка вправ у воді, які виконують діти від народження до 3 років разом з мамою (чи татом) і тренером. Мова не йде про звичне для нас, дорослих, поняття плавання. Це скоріше ігри та виконання простих вправ у воді, загальна адаптація до неї. Отримана перевага – невимушена поведінка дитина на воді, яка в подальшому полегшить навчанню плавання. А головне, що згідно наукових досліджень, таке раннє плавання впливає відразу на увесь організм дитини та вже у дитячому віці дає такі переваги:

  • Більш динамічний психомоторний розвиток, куди включені рухові навички, розвиток пам’яті та мислення, здатності розглянути, розпізнати, почути, а також психологічна стійкість.
  • При регулярних ранніх заняттях плаванням з акуратним зануренням під воду, знижується тонус в згинальних м’язах, характерний для малюків перших місяців. Це знижує навантаження на всі внутрішні системи організму немовляти і сприяює розвитку його рухових навичок.
  • Регулярні легкі фізичні вправи у воді збільшують об’єм легенів у дитини, отже кровоносна система краще збагачується киснем. Вода також масажує шкіру малюка, стимулюючи і покращуючи кровообіг.
  • У психоемоційному плані раннє плавання полегшує адаптацію в соціумі, розвиває такі риси, як цілеспрямованість, впевненість у своїх силах, дисциплінованість, здатність швидко знаходити шляхи подолання викликів.

Плавання у ранньому віці рекомендують і діткам з особливостями розвитку та проблемами зі здоров’ям, воно загартовує організм, дає поштовх для інтелектуального розвитку.

У 1971 році Міжнародна федерація плавання (FINA) офіційно визнала користі раннього плавання та затвердила вважати плавання для дітей раннього (грудного) віку важливим додатковим джерелом здоров’я, ефективним засобом фізичного виховання дитини.

Здорова дитина – щасливі батьки

Користь від занять в басейні отримують не тільки крихітки, а й тата і мами. Перший рік життя дитини для багатьох мам складний, оскільки жінки на певний час втрачають контакт з соціумом: пропускають зустрічі з друзями, присвячуючи майже увесь час родині. Під час же  занять у басейні, мами знайомляться між собою, розширюють коло спілкування, обмінюються досвідом, турботам. Складається коло спілкування і відпочинку, що добре позначається на їхньому психоемоційному стані.

Заняття проходять у кількох форматах: групові та індивідуальні. Під час індивідуальних тренувань малюк може займатися або з інструктором, або з мамою чи татом під наглядом тренера. Другий варіант є більш комфортним для малечі, адже вона відчуває підтримку батьків і швидше та легше адаптується до водної стихії. Такий формат налагоджує емоційний зв’язок між батьками і дітьми, що з часом полегшує проходження вікових криз розвитку дитини.

Раннє плавання – це всебічна користь для організму дитини, спосіб весело та якісно провести час з дитиною, знайти нових друзів та отримати багато позитивних емоцій. Розвивайтеся  із задоволенням!

Гарюгіна Світлана

 

Автор: Гарюгіна Світлана, інструктор школи ранього плавання Water Baby, міжнародної федерації груднічкового плавання.