Події

Професія майбутнього – ІТ-інженер. Чому технічна освіта must have для молодого покоління українців

Олена Маслій-Шишова, HR-директорка «ІТ-Інтегратор»:

освітаЛіто – гаряча пора для батьків дітей, що закінчують дев’ятий чи одинадцятий клас. Ані пандемія, ані воєнні дії на території України не відміняють той факт, що українські діти прагнуть здобути вищу та середню спеціальну освіту. Випускники «воєнного року» так само, як і діти попередніх років, на щастя, мають рівні шанси для вступу завдяки налагодженій в Україні системі дистанційного навчання, ДПА, ЗНО та подальшого подання документів до обраних закладів освіти онлайн через електронний кабінет вступника. Звичайно, ми розуміємо, що навчання в таких стресових умовах і школярів, і студентів впливає на якість освіти, яку вони отримують. Проте, рух вперед, навіть невеликими кроками, зважаючи на форс-мажорні обставини, що склалися в Україні через дії воєнних злочинців з рф, це вже велика перемога для кожної української дитини та родини.

Ксенія Захарченко, Голова Комітету з освіти Асоціації Digital Ukraine:

«Окремо варто звернути увагу на напрямки вищої та середньої спеціальної освіти, які обирають сьогодні українські вступники. Дуже важливою для України є стійка тенденція зростання кількості студентів технічних спеціальностей останніми роками, чому передувала потужна промоція, інвестиції та значне охоплення STEAM-освітою українських школярів.

Наведемо тільки декілька прикладів, як саме зміна пріоритетів з гуманітарної на технічну освіту в Україні впливає на економіку країни в цілому та успішність українських підприємців, спеціалістів, винахідників та науковців, якими стають наші діти по завершенню навчання, що особливо важливо під час значного руйнування класичних економічних моделей через війну 2022 року в Україні.

Чи знаєте ви, що практично єдиною галуззю економіки, яка не тільки не втратила обсяги за час дії воєнного стану, але й забезпечила за перші п’ять місяців 2022 року рекордні 46% експортних валютних надходження за послуги до української економіки у розмірі 3 млрд 179 млн доларів США, є саме ІТ-індустрія.  Навіть під час війни, в червні 2022 року український стартап AirSlate став єдинорогом з оцінкою у 1,25 млрд доларів і планує збільшити штат на 40%. А зовсім нещодавно, 5 липня 2022 року під час Міжнародного конгресу математиків 2022 у Гельсінкі українка Марина В’язовська стала другою в історії жінкою, що отримала медаль Філдса, найпрестижнішу відзнаку у математиці для молодих науковців».

Які ще потрібні аргументи, щоб довести важливість української STEAM, а у старшому віці — технічної та ІТ-освіти, для українських школярів та студентів?

Можливо, остаточно визначитися вступникам та їх батькам допоможе пряма мова ТОП-менеджменту нашої компанії, що постійно опікується своїм майбутнім «кадровим потенціалом» та активно підтримує соціально-важливі ініціативи в сфері рівних можливостей в ІТ для дівчат, якісного викладання природничих наук у навчальних закладах України, залученням талановитої молоді до занять з робототехніки та надає можливість першого робочого місця для випускників ВНЗ інженерних та ІТ-спеціальностей.

Надія Омельченко, Віце-президентка «ІТ-Інтегратор»:

«Не секрет, що українські інженери та ІТ-спеціалісти є однією з найбільш конкурентних категорій спеціалістів в іноземних технологічних компаніях. Значною мірою цьому сприяє історично сильна фізико-математична школа в українських вищих навчальних закладах, висока мотивація, талант та працьовитість української молоді. І хоча такий стан справ значно ускладнює задачу з пошуку нових членів команди для наших проектів, ми, безумовно, раді успіху української талановитої молоді в іноземних ІТ-гігантах, що є, в тому числі, і результатом виконання загальнонаціональної стратегії з промоції технічної освіти для молоді, активним учасником та амбасадором якої вже понад 20 років є наша компанія. І звичайно, ми готові, навіть зараз, під час війни в Україні, до такої конкуренції за спеціалістів з нашими іноземними колегами. Сьогодні, завтра, через рік, три, п’ять — ми незмінно чекаємо на вас, наших майбутніх колег та друзів, інженерів, фахівців з ІТ, кібербезпеки, системної інтеграції, менеджерів ІТ-проектів – в нашій команді».

Хто може обрати для себе професію ІТ-інженера? З досвіду освітніх проектів, які ми підтримуємо, — абсолютна більшість дітей середнього та старшого шкільного віку має здібності до програмування та вивчення природничих наук. Розкритися цим здібностям та захопити дитину вже від 8-9 років ідеєю створення нового цифрового світу допомагають наші партнери зі STEAM-освіти.  

освіта

Звичайно, до війни та пандемії всі заходи можна було відвідувати в живому форматі, що, безумовно, є більш продуктивним для спілкування з дитиною. Проте завдяки технологіям нашого постійного партнера Cisco Webex, 1 липня 2022 ми, наприклад, успішно провели такий відкритий безкоштовний «Майстер-клас з робототехніки» – просто в прямому ефірі під час професійної онлайн-конференції STEAM Collaboration. І таке навчання може бути доступне для вашої дитини не тільки у Києві, оскільки тільки наш партнер по цій події, STEAM-школа Inventor, навчає діток по всій Україні, а також в Молдові, Канаді та США.

Для студентів та молодих фахівців ми постійно проводимо заходи, що відповідають їх рівню залученості. Запрошуємо на стажування, проводимо дні відкритих дверей, освітні та мотиваційні лекції, підтримуємо ідеологію рівних можливостей для дівчат в технологічних професіях та лідерстві.

освіта

Для спеціалістів компанії, забезпечуємо цікавий та простий онбординг, гарні умови праці та безліч корпоративних програм та додаткових переваг, що дозволяє нам по праву пишатися багаторічним статусом лідера на ринку системної інтеграції в Україні.

Окремою темною стрічкою в історії нашої команди проходить війна, адже маючи представництва практично в усіх регіонах України, ми прикладали максимум зусиль для евакуації кожного нашого співробітника з небезпечних локацій. Маріуполь, Харків, Суми, наші герої. Так само, як і кожен з понад чотирьохсот наших колег, що з першої хвилини війни включилися у захист країни та волонтерську допомогу фронту.

Сьогодні майже кожен десятий співробітник нашої компанії захищає Україну у лавах ЗСУ. Весь колектив, дистанційно чи на своїх робочих місцях, працює в повному обсязі на перемогу нашої країни та є волонтерами на потреби військових підрозділів та українців, що втратили дім чи постраждали через війну. За часів воєнного стану ми також організували та успішно ведемо кілька КСВ-проектів: KITI cares: war-work баланс, #Мійфронт, День єднання, Збір книжок для діточок, Freedom English, Survival English. Надаємо психологічну та іншу допомогу кожному з членів команди і насправді пишаємося стійкістю кожного з нас.

Долучайтеся до ІТ-спільноти України.

Країна потребує талановитих молодих фахівців з інженерних спеціальностей, кращий день для початку навчання та кар’єри в яких – сьогодні. Дякуємо нашим захисникам та тримаємо надалі ІТ-фронт України.