Події

Запобігання шейкін-синдрому під час занять слінготанцями

Поговоримо про синдром струшеної дитини (ССД) (Shaken baby syndrome).

Цей термін був введений до вжитку в 1970-х роках, але зараз частіше використовуються такі терміни, як травма голови в результаті жорстокого поводження або нанесене травматичне пошкодження мозку.

синдром струшеної дитини

Синдром струшеної дитини

ССД, як правило, являє собою результат досить тривалого навмисного різкого струшування дитини у вертикальному положенні, через що її незафіксована голова значну кількість разів мимовільно коливається вперед-назад. Чисельні рухи голови вперед-назад (40 — 50 різких рухів за 20 секунд) та різка зупинка при ударі об тверду поверхню є набагато травматичнішими, ніж наслідки простого падіння з підвищеної поверхні або удари в ігрових ситуаціях (малюк врізався в стіл, наприклад).

У малюків до року голова — найбільша і найважча частина тіла (до 15% від загальної маси тіла). На тлі великої голови м’язи шиї вкрай слабкі. Такі особливості анатомічної будови роблять малюка сприйнятливим до травм внаслідок сприскорювально-сповільнювальних рухів.

Дослідження, що проводяться з кінця 1970-х рр. в Сполучених Штатах Америки, показують, що 13-30% немовлят, у яких діагностована травма голови в результаті жорстокого поводження, вмирає в результаті завданих ушкоджень, в той час як у багатьох дітей, що вижили, залишаються тривалі порушення різного ступеня тяжкості, включаючи проблеми в навчанні та поведінці, сліпоту, конвульсії та параліч.

Носіння дитини на руках або в слінгу під час ходьби (для сплячої або маленької дитини — з фіксацією голови тканиною, бортиком або руками), плавне заколисування явно не належать до таких ситуацій. Але під час занять слінготанцями при недотриманні правил техніки безпеки можна ненароком нашкодити дитині!

Інструктор зі слінготанців в парі зі  слінгоконсультантом навчають батьків, які відвідують заняття разом з малюками, як безпечно провести дозвілля разом!

Голівка дитини підтримується спеціальним м’яким валиком або полотном слінгу (капюшоном) з боку потилиці. За рекомендаціями інструктора, голівка підтримується додатково руками мами.

ЗАБОРОНЕНО!

  1. Нахилятися вниз з дитиною в слінгу, можна лише присідати.
  2. Використовувати в танці різкі рухи, стрибки, а також рухи, при яких виникає різке закидання голови дитини назад і вперед, що може призвести до небажаних наслідків.

Малюк, перебуваючи в утробі матері при кожному її кроці відчуває певні заколисуючі рухи. Їх амплітуда дуже мала, а рухи монотонні та плавні. Тому, танцюючи з дитиною, варто імітувати ті ж рухи, які вона відчувала, перебуваючи в утробі. Спільно зі звуком ритмічно пульсуючого серця в ніжних материнських обіймах такі танці сприяють заспокоєнню малюка та приємного проведення часу їх обох — мами та дитинки.

Авторка статті:

Ольга НиколюкОльга Николюк — сертифікована слінгоконсультантка, членкиня Громадської Асоціації «Всеукраїнська Асоціація Слінгоносіння», авторка слінгоблогу O_Sling, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance