Події

Як організувати дистанційне навчання під час карантину?

Вже більше року увесь світ живе у новій карантинній реальності. Для більшості батьків, дистанційне навчання вдома стало справжнім викликом, адже потрібно не тільки по новому організувати свою роботу і домашні справи, а й допомогти дітям продовжувати навчальний процес без втрати якості. Дітям же у свою чергу важко проводити довгий час у чотирьох стінах та концентрувати увагу на навчанні у домашніх умовах. Їм потрібне активне життя, ігри, сміх.

дистанційне навчання

Ми у маркет- моллі Даринок часто організовуємо безліч розважальних програм для дітей, тож знаємо як важко утримувати їх увагу та змотивувати виконувати розвиваючі завдання. Ми зібрали для вас універсальні поради про те, як організувати дистанційне навчання під час чергового локдауну.

Початок дня

Постарайтесь, щоб ранок для дитини починався як зазвичай у робочі дні. Організовуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінуватиме дитину і вас, а також налаштовуватиме на робочий лад.

Плануйте день

Складайте розклад разом. Цей розклад має бути написаний (або намальований для дітей, яким ще важко читати) і бути доступним і дитині, і дорослому. Обов’язково плануйте перерви, відпочинок, розваги. Ваш розклад не має бути схожим на список покарань. Не робіть уроки довгими – 40 хвилин – це занадто навіть для середньої школи. Краще зробити перерву до того, як з’являються ознаки втоми і втрата уваги. Для 1-2 класів навчальні блоки можуть бути 10-15 хвилин, робимо перерву на 5 хвилин і знову повертаємось до роботи.

Дозволяйте у визначений час спілкування онлайн. Приємне спілкування з друзями і корисна порада вчителя допоможуть вирішити будь-яке завдання. Пам’ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.

Підтримуйте

дистанційне навчання

Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить чи поганий настрій. Завжди підтримуйте. Хваліть дітей за виконану роботу. Щоб діти завжди були націлені на конкретний результат. Будьте уважними до почуттів дитини і своїх власних. За дитячими криками, протестами, істериками можуть стояти таж сама розгубленість, безпорадність і тривога, яку відчуваєте і ви, тільки от діти приносять нам її у такій формі. І тоді найкращим варіантом буде не кричати і сварити у відповідь, а сказати: «ти, схоже, гніваєшся (сумуєш, тривожишся – вставте те, що ви бачите). Мені це теж не подобається, давай подумаємо разом, що ми можемо зробити, щоб нам стало краще…». Навчання в школі не вимагало від дітей високого рівня самоорганізації. А на дистанційній формі навчання це найбільш вагомий чинник. Примусити себе сісти за уроки, замість того, щоб поспати, погратися, порозважатися – це серйозний виклик для волі, не тільки дитячої. Багато дорослих людей відмовлялися від дистанційної роботи саме через те, що відчували брак волі і вміння організувати себе при відсутності зовнішнього примусу. Тому наше завдання як дорослих допомогти дітям – кому самоорганізуватись (тим, хто старший), кого організувати (початкова школа) в умовах дистанційного навчання.

Організуйте простір

Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного відпочинку: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.

Влаштовуйте цікаві ігри, зокрема, настільні, щоб діти не сумували і не нудьгували. Слідкуйте за організацією робочого місця. Хаос і безлад на робочому місці і біля нього можуть сильно відволікати

Облаштуйте окремі робочі місця. Разом із дитиною розмістіть на її столі для навчання всі необхідні для цього предмети. Так учень сам долучиться до створення свого робочого простору, це слугуватиме додатковим стимулом там займатись справами. В ідеалі, щоб у дитини була своя кімната, персональний стіл, комп’ютер. Якщо у школяра немає окремої кімнати, потрібно обладнати зручний куточок, де під час занять йому ніхто не буде заважати. Такий простір можна організувати за допомогою зонування приміщення або, скажімо, на утепленій лоджії. Там обов’язково має бути хороше освітлення, зручні полиці, органайзер для письмового приладдя і комфортний стілець. Зауважимо, що від правильної організації місця навчання залежить не тільки успішність дитини, але і його здоров’я. Стіл і стілець повинні відповідати зросту.

Для якісного облаштування робочого простору дітей вам на допомогу прийдуть магазин дитячих ортопедичних меблів SINGBEE, магазин дитячих меблів та аксесуарів CILEK, а також магазини ЛУНА/RENESSANS та  MEBEL-BABY, які знаходяться у маркет-моллі Даринок.
дистанційне навчання

(Фото магазину SINGBEE)

На час карантинних обмежень, які продовжаться до 30 квітня, магазини працюватимуть у онлайн-режимі, тож ви можете з легкістю обрати всі необхідні меблі та аксесуари для організації робочого простору малюків на сторінках інтернет-магазинів вищенаведених брендів.

Більше корисної інформації про шопінг на Даринку дізнавайтесь на сторінках соціальних мереж Facebook та Instagram.

Подбайте про себе

Це допоможе всій родині, бо мама, чи тато в хорошому стані – опора для всіх. Дбаючи про себе – ви навчаєте своїм прикладом дитину бути турботливою і чутливою до самої себе, цей досвід їй дуже згодиться в майбутньому дорослому житті. Просіть про допомогу, коли вам важко. При потребі звертайтеся до психологів і соціальних педагогів закладів освіти. Вони можуть допомогти в складних питаннях, які виникають при організації життя в нових умовах. Бережіть себе і своїх близьких.

Підтримуйте оптимізм

Скільки б викликів нам не доводилось приймати у нових умовах, все ж потрібно пам’ятати, що пандемія не буде вічною і з часом ми повернемось до звичайного життя, де дітлахи повернуться до школи, а на вихідних про їх дозвілля подбають у маркет-моллі Даринок за адресою м. Київ, вул. Магнітогорська, 1.