Події

Безпека дитини: про що важливо пам`ятати

За статистикою, в Україні за минулий рік зникло 7800 дітей. Це близько 20 дітей на добу. 44 особи з них так і не вдалося знайти. Щоб вберегти дітей від небезпек, варто проводити з ними профілактичні бесіди, розглядати різні ситуації і обговорювати правила поведінки при їх виникненні. Мами-експерти поділились своїми думками з цього приводу. 

безпека дитини

Безпека дитини — що говорять мами

Мама-експерт Марина Ткач рекомендує пояснити дитині, що розмовляти з незнайомцями з будь-якого приводу заборонено. Винятком може бути ситуація, тільки коли дитині самій потрібна допомога. У разі, якщо до неї хтось чіпляється, то кричати щосили і всіма способами привернути увагу оточуючих. Сама ж мама Марина спробувала б допомогти малечі на вулиці, але нікуди б з нею не йшла. 

Наталія Рибачик говорить, що необхідно звернути увагу дитини на те, що дорослий ніколи не буде просити допомоги у дитини. Тому, якщо просять пошукати разом собачку, котика чи ще щось, варто тікати.

Мама Катерина Петрова радить не залишати дитину без нагляду, адже це просто діти. До того ж, часто малюки забувають усі правила, оскільки вони живуть емоціями. 

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: ЧТО НУЖНО ДЕЛАТЬ В ДЕТСТВЕ, ЧТОБ ОНО БЫЛО СЧАСТЛИВЫМ

Що рекомендують фахівці?

Звичайно, найперше — це не розмовляти з незнайомцями і нічого у них не брати. Але існує статистика, яка говорить, що злочини проти дітей часто скоюють люди, яких дитина знає: якийсь сусід, листоноша чи тато подружки з дитячого майданчика. Вони часто говорять, що з батьками, якась біда, а вони відвезуть її до мами. Звичайно, дитина забуде про все, почувши, що мамі погано. На такий випадок варто придумати кодове слово, яке має назвати сторонній, якщо його прислала мама. 

Не допомагати в пошуках тваринки. Не ходити дивитися на них. Це дієвий спосіб привернути увагу дитини. Всі люблять цуценят і кошенят. Весь час нагадувати дитині, що це може бути небезпечним. 

У випадку, якщо дитина загубилася в торгівельному чи розважальному центрі, вона має звертатися по допомогу до людей у формі, охоронців чи персоналу. Сподіватися на добросовісність інших людей у наш час також не варто. Якщо ж дитина загубилася на вулиці, то необхідно, за можливістю, зайти в найближчий магазин чи іншу установу і попросити про допомогу там, і тільки у випадку, якщо поруч немає ніяких закладів, звертатися до перехожих. Батькам варто переконатися, що дитина знає своє ім’я та прізвище, ім’я та прізвище батьків, місце роботи та домашню адресу. 

Що ще варто знати

Зараз також існують схеми викрадення малечі за допомогу трохи старших дітей. Діти знайомляться на майданчику, а потім пропонують пограти у якусь гру на зразок хованок або просто кличуть піти щось подивитися за кущ, чи будинок де вже чекає машина викрадачів. Від дитини ніхто не чекає неприємностей, тому в таких випадках і дорослий втрачає пильність, а дитина і взагалі забуває про все в процесі гри. 

Також існують безліч схем шахрайства по відношенню до дорослих. Тому побачивши самотню дитину на вулицю, звичайно поцікавтесь, чи потрібна їй допомага, але ні в якому разі нікуди з нею не йдіть. Тут може бути і звинувачення у викраденні чи розбещенні. Якщо малюк потребує допомоги викликайте поліцію. 

Загалом, не переставайте повторювати дітям про можливі небезпеки. У всіх не зрозумілих ситуаціях вона має тікати і кричати, мажна навіть кинути каміння у вітрину, якщо є реальна небезпека, щоб привернути увагу. Намагайтеся не залишати малечу без нагляду. Якщо ж дитина вже в такому віці, що ходить гуляти на майданчик самостійно, то придбайте їй смартгодинник або встановіть на смартфон спеціальний додаток. 

Будьте обачними та привчайте до цього дітей. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака