Події

11 способів обмежити вживання алкоголю

Вас непокоїть власне захоплення алкоголем? Можливо, ви відчуваєте, що п’єте занадто багато або частіше ніж треба? Чи може, це звичка, яку ви хочете краще контролювати?

обмежити вживання алкоголю

Як обмежити вживання алкоголю

Краще за все буде відверто поговорити про це з лікарем. Він допоможе вам вирішити, чи доцільно вам  обмежити вживання, або зовсім відмовитися від алкоголю. Люди, залежні від алкоголю або ті, які мають інші медичні чи психічні проблеми, повинні повністю відмовитись від нього.

Водночас, багато людей можуть покращити своє здоров’я і за допомогою незначного обмеження вживання алкоголю.

11 способів обмежити вживання алкоголю

Якщо ваш лікар пропонує вам зменшити вживання спиртних напоїв, Національний інститут з проблем зловживання алкоголем (NIAAA) з США пропонує наступні кроки:

  1. Запишіть власні мотиви для обмеження алкоголю! Складання переліку причин зменшення вживання спиртних напоїв може вас мотивувати (Наприклад: почувати себе здоровіше, краще спати, тощо).
  2. Поставте мету. Встановіть обмеження щодо вживання алкоголю. Слід пити менше наступних максимальних кількостей: не більше одного стандартного напою на день для жінок будь-якого віку та чоловіків віком від 65 років, і не більше двох стандартних напоїв на день для чоловіків до 65 років. Це обмеження може бути недостанім для людей, які мають певні проблеми зі здоров’ям або для людей похилого віку. Ваш лікар допоможе вам визначити персональну межу споживання алкоголю.
  3. Ведіть щоденник вживання алкоголю. Три-чотири тижні слідкуйте за споживанням спиртних напоїв. Записуйте інформацію про те, що і скільки ви пили, а також де ви були. Порівняйте це зі своєю метою, щодо вживання алкоголю. Якщо у вас виникають проблеми з дотриманням ваших цілей, обговоріть це з лікарем або іншим медичним працівником.
  4. Не тримайте алкоголь у своєму будинку. Якщо вдома немає алкоголю, це може допомогти обмежити його вживання.
  5. Пийте повільно. Розтягніть споживання алкогольного напою, не випивайте його “залпом”. Пийте содову, воду або сік після вживання алкогольного напою. Ніколи не пийте на голодний шлунок.
  6. Позначте дні без алкоголю. Виберіть 2-3 дні на тиждень з повною відмовою від спиртних напоїв. Можливо, ви зможете утриматися тиждень чи місяць, щоб побачити, як зміниться ваше самопочуття після відмови від алкоголю. Взяти перепочинок від алкоголю є хорошим способом значно зменшити його вживання.
  7. Слідкуйте за тиском від однолітків. Вмійте сказати «ні» ввічливо. Вам не обов’язково пити тільки тому, що всі інші вживають алкоголь, і ви не повинні відчувати себе зобов’язаними приймати кожен запропонований вам напій. Тримайтеся подалі від людей, які спонукають вас до вживання алкоголю.
  8. Будьте зайнятими. Гуляйте, займайтеся спортом, підіть у кіно. Коли ви вдома, знайдіть нове хобі або займіться старим. Живопис, настільні ігри, гра на музичному інструменті, деревообробка, ці та інші заходи — чудова альтернатива вживанню спиртних напоїв.
  9. Попросіть про підтримку оточуючих. Відмовитися від вживання алкоголю не завжди є простим завданням. Попросіть друзів та членів родини про підтримку. Ваш лікар, консультант або терапевт також можуть вам допомогти.
  10. Тримайтесь подалі від спокуси. Слід уникати людей і місць, які спонукають вас вживати алкоголь. Якщо ви споживаєте алкоголь на свята чи на відпочинку, плануйте це заздалегідь. Слідкуйте за своїми емоціями. Коли ви переживаєте, самотні або розлючені, вас може потягнути до спиртних напоїв. Спробуйте знайти нові, здорові способи впоратися зі стресом.
  11. Будьте наполегливими. Більшість людей, які успішно зменшують або взагалі припиняють вживання алкоголю, роблять це лише після кількох спроб. Скоріш за все на вас чекатимуть невдачі, але не дозволяйте їм заважати досягти вашої довгострокової мети. Кінцевої точки дійсно не існує, оскільки цей процес вимагає постійних зусиль.

Це також цікаво: ДИТИНА ТА НАРКОТИКИ: ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Деякі з цих стратегій, такі як спостереження за тиском однолітків, зайнятість, прохання про підтримку та наполегливість також можуть бути корисними для людей, які хочуть повністю відмовитися від алкоголю.

Після припинення вживання алкоголю (тобто, ви споживаєте нижче загальних рекомендацій), регулярно слідкуйте за своїми звичками, щоб побачити, чи залишаєтесь на тому ж рівні споживання спиртних напоїв. Деякі люди досягають своєї мети, але шкідлива звичка  може знову повернутися. Якщо це сталося, проконсультуйтеся з лікарем.