Події

Натуральні барвники для крашенок

Крашенки обов`язково робить кожна господиня на Великодень. А якщо в родині є діти, то важливо, щоб фарба для яєць була натуральною, безпечною. Тож чим і як фарбувати яйця?

крашенки

Натуральні барвники для крашенок

Хочете здивувати дтину? Зробіть ось таке гніздо Птеродактеля.

яйця чорні

В холодильнику у кожного з нас є продукти, які допоможуть пофарбувати яйця. Найбільш традиційний і простий спосіб – це фарбування у лушпинні яєць. Краще використовувати яйця не білого, а коричневого кольору. Лушпиння складають в каструлю, заливають водою, кладуть в цю ж каструлю сирі яйці і варимо 10 хвилин. Яйця стають коричнево-бордовими. Можна змастити їх олією, щоб яйця блищали.

Крім лушпиння цибулі, яйця можна фарбувати іншими продуктами. Це куркума, червона капуста, буряк, чай каркаде, морква, чорниця. Можна відварювати яйця з цими продуктами, або помістити вже зварені яйця у міцний  розчин каркаде чи карі. Додайте столову ложку оцту. 

Ось, що в нас вийшло:

крашенки каркаде яйця куркума як фарбувати яйця

А тим, хто хоче зробіти свою писанку зовсім унікальною, радимо спробувати розписати яйце воском. Для цього вам знадобиться писачок, свічка, воск. В писачок набираєте воск, нагріваєте його над свічкою та розмальовуєте сире яйце. Потім потрібно зварити його у лушпинні цибулі. Вийдуть ось такі гарненькі великодні яйця.

писанки крашенки яйця

В Україні кажуть: «Доки буде писанка писатись – доти буде світло на землі…».

Світлого Великодня!