Події

Чи легко виховувати дітей у сучасному світі?

Опитування понад 8000 мам і татусів з дітьми до 1 року, яке було проведене в 16 країнах світу, стало джерелом даних для глибокого розуміння потреб і досвіду батьків.

виховувати дітей

В ході дослідження було визначено вісім універсальних факторів, які мають значний вплив на відчуття та потреби сучасних батьків. Одним із найвагоміших є тиск на батьків, який, на думку учасників дослідження, складає 23%. Він може мати довготривалий вплив на стан молодих батьків та проявлятись у таких формах:

  1. соціальний осуд: опитані батьки відчувають його, коли це стосується виховання дітей, і найбільшим джерелом такого осуду сьогодні є соціальні мережі;
  2. самотність у надзвичайно технологічно об’єднаному світі. Батьки кажуть, що почуваються ізольованими та самотніми із дитиною на руках, навіть коли друзі та сім’я перебувають на відстані смс-повідомлення;
  3. відчуття провини;
  4. невідповідність реального досвіду батьківства очікуванням;
  5. небажані поради.

Серед інших значущих факторів батьки відзначили фінансову стабільність сім’ї (17%), можливість поєднувати виховання дітей з роботою (16%), а також стереотип про те, що діти бувають «зручні» і «проблемні», і в першому випадку бути батьками помітно легше (10%). Іншими важливими факторами є здоров’я та добробут родини (доступ до ресурсів для підтримки здоров’я і наявність достовірної інформації для батьків (9%)), підтримка оточення (8%), спільне виховання (6%) і впевненість у собі (3%).

З урахуванням значущості кожного чинника, виявленого в дослідженні,  було визначено відповідний індекс «легкості батьківства». Як виявилося, ідеального місця для виховання дітей не існує — з труднощами батьківства стикаються навіть у Швеції, Чилі та Німеччині, які займають лідерські позиції в рейтингу. Так, в Швеції батьки частіше відчувають невпевненість у собі і своїх силах. При цьому тиск на батьків, хоча і відчувається в усьому світі, є особливо актуальним на Філіппінах, в Саудівській Аравії і Бразилії. А найнижчий його рівень відзначений у Швеції, Німеччині та Ізраїлі.

Хоча можна було очікувати, що батьки відчуватимуть більший тиск в результаті COVID-19, аналіз даних з США, Іспанії та Китаю в умовах пандемії 2020 року свідчить про присутність меншого тиску з боку суспільства на батьків стосовно виховування дітей у цей період. Натомість батьки підтвердили, що в цей час відчули більше взаємодопомоги та підтримки.

Дослідження The Parenting Index було ініційовано компанією Nestlé в межах постійно діючої програми підтримки сімей протягом перших критично важливих 1000 днів життя дитини і проводиться за методологією, розробленою та впровадженою компанією Kantar.