Свято Івана Купала на V’YAVA в Саду Бажань: повернення до прадавніх традицій
22–23 червня на V’YAVA оживуть стародавні обряди і традиції. Там за всіма автентичними ритуалами відзначать одне з найзагадковіших свят, яке залишили нам пращури, — Івана Купала.
Видовищні обряди, молодіжні забави, народні ігри й етномузика — протягом двох днів у Саду Бажань відтворюватимуть моменти української історії, сповнені магії і глибоких сенсів.
Кожен гість V’YAVA зможе доєднатися до хороводів навколо Купайлиці або Марени, сплести вінок із польових трав та зануритися в містичний світ обрядового співу, мелодії якого збереглися через століття.
Минулоріч українці вперше від 1918 року святкували Купала в ніч із 23 на 24 червня. Цього ж року свято обіцяє бути ще більш унікальним, адже дві містичні події збігаються в один день. Разом із Купала на V’YAVA святкуватимуть і Трійцю з обрядом «проводи русалок» та «водінням куста».
Купала на V’YAVA: яким буде святкування
Обидва святкові дні розпочинатимуться веселими етнозабавами від Юльки Богуславки. До неї доєднаються фольклорні гурти «Баламути» та «Вільце».
На території простору працюватиме зона автентичних майстер-класів. Там гості зможуть повправлятися в ковальстві разом з Андрієм Зубрицьким, купити автентичний виріб на ярмарку, заплести вінок із запашних трав та навчитися ткати запашні килими з лугової трави у майстрині Ольги Бонк.
Під час святкувань дослідники розкажуть безліч екзотичних фактів святкування Трійці й Купала в Україні, зібрані із численних експедицій.
Протям обох купальських днів та вечорів V’YAVA наповнять музикою українські гурти та виконавці.
- Володар самобутнього і впізнаваного вокалу KHAYAT продемонструє, як направду має звучати електро-фолк.
- Гурт «Зґарда» покаже, як майстерно поєднує у своїй творчості фольклорні мотиви та акустичні інструменти.
- Відомий в усьому світі гурт «Гуляйгород» заспіває обрядові, ліричні, жартівливі пісні та інструментальні композиції, які передають усе багатство української культури.
- Гурт «Вільце» заспіває українські традиційні пісні, відтворені з уже наявних записів та записані в експедиціях.
- Експериментатори із жанрами BARTKY здивують сплетінням металу і традиційного фольклору.
- Разом із фольклорним гуртом «Володар» гості свята поринуть в ігрову традицію поліщуків. Учасники колективу багато років досліджують традиції Українського Полісся та повноцінно відтворюють їх у співах, атрибутах, костюмах та обрядодіях.
- Drum&Tuba Band зіграють справжній riot-jazz без жодного електронного інструмента — лише стовідсоткове живе виконання саксофонів, труб, тромбонів, туби та барабанів із вокалом.
Кульмінаційними точками кожного дня стануть автентичні Купальські обрядові дійства. 22 червня відбудеться «Березове Купайло», а 23-го — «Соснове Купайло з вєдьмою». Їх відтворять на основі експедиційних записів Полісся.
Гостей зможуть не лишень послухати обрядові пісні від гурту «Володар» і побачити вогняне шоу, а й самі доєднатися до дійства — прикрасити березу й сосну квітами, поводити біля нього хороводи, потанцювати автентичні танці, пограти в співані ігри, спалити «відьму-ляльку» й ритуально знищити купальські дерева.
V’YAVA даруватиме привілеї всім, хто завітає на святкування Купала в традиційному строї. Гості у вишиванках отримають знижку за вхідний квиток. А ті, хто прийде у повному традиційному строї, зможуть потрапити на свято безкоштовно. Це має бути сорочка, спідниця/плахта, запаска, крайка, вив’яз або вінок для дівчат. Сорочка, штани традиційного крою і пояс — для хлопців.
Приходьте на V’YAVA, відчуйте справжню Купальську магію і станьте частиною незабутнього стародавнього дійства. Побачимося в Саду Бажань!
Квитки: http://surl.li/unipb
Facebook: http://surl.li/uoaom