Події

Географія МамаWOW. Особливості життя з дітьми в Німеччині

Країна відома на весь світ якісними автомобілями та ідеальними дорогами, простою, але смачною їжею, відмінним пивом, драйвовою рок-музикою та гучними фестивалями, неймовірними музеями, а ще — своєю педантичністю. Сьогодні подорожуємо до Німеччини. І наш гід — Анна Попик, яка з чоловіком Русланом, донечками  Маргаритою та Евеліною переїхали до Німеччини рік тому.

в германию с детьми

Ми з чоловіком лікарі. Одного разу я прочитала статтю, що Німеччина потребує лікарів, спочатку прийшла думка: «Кому ми там потрібні?», але потім, проштудіювавши всю інформацію, вирішили спробувати реалізувати себе в одній з найкращих систем медицини. Для нашої родини Німеччина надійна, сонячна і весела країна, комусь вона здається нудною, але кожному своє :)

ДЕКРЕТ ДЛЯ ФРАУ

в германию с детьми

Наші донечки народились в України, тому власного досвіду у питанні підготовки до пологів у Німмеччині я не має. Але можу з впевненістю сказати, що майбутня мама тут захищена, якщо вона уже тривалий час працює на одному місці, перед тим, як виходити в декрет. Якщо ж стаж на останньому місці складає менше ніж півроку, то роботодавець може і звільнити. Майбутня мама перед виходом в декрет повинна повідомити роботодавцю, скільки буде тривати її декретна відпустка. Декрет тут прекрасний період і по закону батько дитини може взяти додаткову відпуску.

життя в німеччині

Середня тривалість декрету складає один рік. Хтось виходить раніше хтось пізніше. Декретні розраховуються в залежності від заробітку мами, оплачуються 1 рік. Якщо мама після першого року не вийшла на роботу і дитина не відвідує садок, то сім‘я отримує  допомогу у сумі 300 євро (це в Баварії, як в інших землях не знаю, бо всюди все по-різному), тому всі мами, або йдуть з одного декрету в другий, або виходять на роботу після року. Якщо на вулиці ви бачите маму за 40 років і з дітьми рік за роком, перед вами 100 % чистокровна німка :)

ДИТЯЧІ САДКИ ПО-НІМЕЦЬКИ  

жизнь в германии

Дитина може почати відвідувати дитячий садок з 9 міс. Це так звані Kindekrippe,  там знаходяться діти з 9 міс до 3 років, при чому діти всі разом, бо групи не розділяються по віку. Потрапити туди дуже важко, тому мами ще напевно під час вагітності уже реєструються в садок. Дуже схоже на Україну, так? :)  А ще є Kindergarten, це садки для діточок від 3 років і до 6-7 рочків. Відмінність від українських садочків перше, що в групі дітлахи різного віку, в цій групі немає денного сну, їжу — сніданок і полудник — потрібно приносити з собою, в садочку буде тільки обід. Які є основні «плюси», це те чого немає в нас, в Україні? В садочку не має медсестри, кожен вихователь пройшов курси невідкладної допомоги, і вразі чого може її надати. Перед вступленням  в садок батьки заповнюють анкету, де вказують всі особливості дитини (алергії, хронічні хвороби і саме основне – це контакти вашого дитячого лікаря. Саме більше, що мене здивувало в анкеті — це вибір меню для обідів, вегетаріанське чи звичайне). І ще є так звані Tagesmutter —  садок на дому.

в німеччині з дітьми

В садочку приділяється більше увага розвитку дитини як особистості, а не вивченню грамоти: буков та  цифр. Не має тут і групових занять, кожна дитина робить, що хоче, наприклад, вихователь сідає щось майструвати, хто з дітей хоче, той приєднується, хто ні того не заставляють. Але в кінцевому результаті усі діти мають свої «поделки». 

ШКІЛЬНА ПОРА

в німеччині з дітьми

В Німеччині зі шкільним віком все дуже строго. В останній рік перед школою діти проходять психологічні тести, якщо психолог сказав, що дитина готова до школи, тоді батькам потрібна ще довідка від дитячого лікаря, що по фізичним характеристикам вона також є готовою. Є так званий Musskind —  це дитина, якій на період навчального року виповнилось 6 років (в Баварії це діти, яким уже є 6, або до 28 вересня буде 6), вони обов’язково повинні йти в школу —  і є Kannkind —  це діти, яким наприклад до кінця року виповниться 6 і батьки хочуть, щоб дитина йшла в школу і вона готова як психологічно, так і психічно. Якщо, наприклад, психологічні тести показали, що Musskind не готовий, то тоді такі діти направляються у Förderschule, де з ними займаються і готуються до школи. Це по типу нашої підготовки до школи, але там не вчать строго  писати чи читати, а все відбувається  в ігровій формі. 

життя в німеччині

Початкова школа особисто мені дуже подобається в порівнянні з українською. Всі завдання по математиці —  це на логіку, а не зазубрювання. І так по всіх предметах!  Діти постійно ходять, або організовуються екскурсії в музей на виставки, вистави, в ліс у різні організації (поліція, пожежна) де дітям розказують і пояснюють, як себе поводити в тій чи іншій ситуації . Загальна концепція: дитина  — це особистість і батьки повинні прислухатись до думки дитини, а не робити так,  як зручно батькам!

СОЦІАЛЬНІ ПИТАННЯ: ВСЕ ПІД КОНТРОЛЕМ!  

жизнь в германии

Німеччина — це можна сказати «воєнна держава», тут усе alles unter Kontrolle, соціальні служби тут працюють дуже добре, і будьте певні, що якщо хтось пожалівся на вас у соціальну службу, що ви погані батьки, то соціальна служба буде у вас щонайшвидше, правда, вас попередять листом завчасно, коли до вас прийдуть. Якщо дитина не прийшла в школу і ви не попередили, що вона не прийде, то через 5-10 хвилин після початку уроку, чекайте в себе на порозі поліцейського, який приїде для того, щоб вияснити причину, чому дитина не в школі. Держава платить на кожну дитину матеріальну допомогу до 18-річчя, або до 25 років, якщо ти —  студент.

ДОЗВІЛЛЯ

в германию с детьми

Наші вихідні в колі сім‘ї завжди активні, або ми сідаємо на велосипеди і їдемо світ за очі. Баварія —  просто прекрасна, природа неймовірна і так приємно, що її тут всі бережуть. Або звичайно мандруємо на авто, тут також є багато чого подивитись. Так як зараз літо, то часто ходимо у басейни під відкритим небом. Головне – разом!

в німеччині з дітьми

Що я пораджу тим українцям, які розглядаюсь Німеччину як свій майбутнім дім? 

життя в німеччині

Хто хоче надійності і впевненості в завтрашньому дні, той може сміло емігрувати в Німеччину. Моя порада для тих задумався про переїзд, добре все обдумати, особливо, якщо ви переїжджаєте по професійній лінії і дома сформувались уже як особистість і професіонал в своїй сфері, тут ви починаєте все з нуля на початкових порах, поки ви не доведете свою професійність, буде дуже важко. Але, воно того варте. У нашому випадку досягнення спільних цілей і вершин ще більше зміцнило нашу сім‘ю.

___________

Игра «География МамаWOW». Головоломка №4

Татьяна ШевченкоА мы путешествуем дальше и продолжаем игру, где предполагаем, в какую страну нас отправит наш рулевой и редактор рубрики Татьяна Шевченко в следующей истории. И новая загадка от Татьяны звучит так: Героиня нашей следующей истории общалась с нами, созерцая море! Страна трёх морей и тысячи озёр, прекрасной кухни и зажигательных мотивов! Вопрос: в какой стране сделано это фото?

путешествия

  • Oksana KArida

    Канада