Події

Психотерапевт Олег Чабан: Якщо вам погано — співайте

10 жовтня українці пережили фактично друге 24 лютого. Тривала повітряна тривога, масштабний ракетний обстріл усієї України, проблеми зі зв’язком та електрикою. В емоційному плані це нова хвиля тих відчуттів — переляку, паніки. Але вже з розумінням, що сталося і більшою моральною підготовкою. У ефірі ранкового шоу «Сніданок з 1+1» психотерапевт, постійний експерт передачі, Олег Чабан, розповів, як шок і паніка впливають на наш організм, як оговтатись від стресу, як самому собі допомогти, і до чого тут спів. 

куда уходит энергия

Як впоратись зі стресом

  • Психотерапевт наголошує — потрібно відновлювати свій робочий час, сон, відпочинок. Адже якщо постійно жити в тривозі, переляку, страху — це буде погано відбиватись на стані людини.
  • Тим, хто опинився в епіцентрі вибухів варто пам’ятати, що перший і основний інстинкт — збереження життя.
  • Якщо чуєте сирену — прямуйте в укриття.
  • У випадку якщо ви уже у безпечному місці, поруч нікого немає, а вас охопила паніка, то впоратись зі стресом допоможуть дихальні вправи. 

Як впоратись зі стресом

Людмила Барбір пригадала відео, які того дня завірусились мережею — співи українців у метро, бомбосховищах. Ведуча запитала у експерта, чому так відбулось — в один момент всі налаштувались на одну емоційну хвилю, і як це допомогло впоратись з панікою, тримати внутрішню стабільність.

«На це запитання давно відповіла нейропсихологія: «Якщо вам погано — співайте, краще хором. І чим вам гірше, тим голосніше». Це миттєво об’єднує людей, а відчуття, коли ти розділяєш тривогу серед інших і відчуваєш, що ти як єдиний організм — це вже лікувальний фактор», — коментує психотерапевт Олег Чабан.

  • DraconisViridis