Події

Що потрібно поліпшити для здоров’я дітей в школі й садочку

1 червня в Україні та усьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей.

детский сад

Електропостачальник YASNO допомагає створювати здорове середовище у дитячих садках і школах, адже саме там малеча проводить більшість часу.

Пропонуємо 5 порад, що слід поліпшити в закладах соціальної сфери Дніпропетровщини задля здоров’я школярів і дошкільнят:

  • Освітлення. Встановлення енергоефективних LED-ламп економить до 90% витрат на освітлення, забезпечує більш комфортне та безпечне для зору світло та зменшує втому очей не тільки у дітей, а й у вихователів та вчителів. LED-лампи слугують кілька років та не містять ртуті, як люмінесцентні лампи.
  • Вікна. Сучасні енергозберігаючі вікна добре захищають від холоду та вогкості й запобігають протягам. Втім, варто впевнитися в тому, що вони встановлені правильно та якісно, а також відповідають санітарним вимогам.
  • Вентиляція. Вентиляційні отвори в приміщеннях треба прочистити від сміття та не заклеювати шпалерами, щоб через порушення повітрообміну не виникав шкідливий для дихальних шляхів грибок. За нормальної вентиляції у приміщенні не накопичується СО2, діти менше втомлюються та мають кращий імунітет.
  • Опалювальна система. Теплопункт необхідно обладнати погодозалежною автоматикою. Це дозволяє зекономити від 15 до 45% витрат теплової енергії. Також слід замінити старі труби, промити радіаторні батареї та обладнати їх регуляторами, збалансувати розподіл тепла по стояках, щоб у всіх класах була однаково комфортна температура. Автоматика дозволяє уникати зайвого опалення та необхідності відчиняти вікна настіж під час занять, коли на вулиці холодно.
  • Електропроводка. Максимальний строк служби алюмінієвої проводки – 30 років, мідної – 50 років, після чого її необхідно повністю замінювати разом з розетками та щитовими, аби не допустити нагрівання контактів і пожежі. Цю роботу повинен проводити лише кваліфікований спеціаліст.