Події

Скільки дітей для щастя потрібно мати?

Кажуть: «Одна дитина в сім’ї росте егоїстом», а скільки ж тоді треба дітей? Двоє.. троє…

скільки дітей

Скільки дітей має бути в сім’ї

Хтось вважає, що кількість малюків в родині має напряму залежати від фінансових можливостей родини. Батьки повинні забезпечити комфортне і щасливе дитинство малюкам. І це «щасливе дитинство» в кожній родині вимірюється по-своєму. Кількістю куплених найкрутіших іграшок чи можливостями навчатися в найкрутіших школах. А в інших сім’ях і одяг може бути від старших дітей, і школа звичайна та й іграшки не найдорожчі. Є родини, які живуть за принципом «скільки Бог дасть, стільки й буде». Вони не переймаються фінансовими питаннями, лише духовним вихованням, щоб малята росли щирими і добрими. 

Що говорять мами-експерти

Ось, що з цього питання думає наша мама-експерт Марина Ткач: «Щастя не можна виміряти кількістю дітей, кожна родина серцем має відчувати, скільки їй потрібно. Комусь і 5-ти мало, а хтось і одного народив «бо так треба, у всіх же є»… Хтось одного хоче викохати ледь не егоїстом, що було все і не важливі моральні цінності, а хтось живе з гаслом «с милым и в шалаше рай». Тому тут я думаю не кількість важлива, а життєві цінності і «дитинолюбіння». Головне обдаровувати любов’ю своїх дітей і неважливо, скільки їх…»

Не можна не погодитися з такою вичерпною думкою. Дітей треба любити. Малята цінують не гроші, витрачені на них, а час, приділений їм і проведений разом. 

Про увагу до дітей говорить і мама Катерина Петрова: «Я думаю, що в родині має бути стільки дітей, скільком батьки готові приділяти увагу. народити, а потім передавати виховання молодших старшим дітям, не знати, за що їх утримувати, як комфортно розмістити в квартирі — це не варіант».

Мама Надія Набатова говорить: «Це дуже індивідуально. Працюючи в школі, зустрічала сім’ї, в яких було 4-5 розумненьких, обдарованих і вихованих щасливих дітей».

Мама Наталія Арцева впевнена, що необхідно, як мінімум 2 дітей: «А далі все-таки вже з фінансів і сил. У нас двое синів, хочемо, звичайно, дівчинку, але поки фінанси не дозволяють. Хочеться і подорожувати, і дітям дати необхідне. Ну і характер молодшого складний, але ж виношувати малюка хочеться в спокійній атмосфері. Але ж можна любити племінників і племінниць, хресних дітей, і тоді здається, що у самій багато діток.»

Що радять спеціалісти

Спеціалісти говорять, що вирішуючи присвятити своє життя одній дитині, варто пам’ятати, що це дитина, а не професор. Не намагатися завантажити її максимальною кількістю додаткових занять і виростити з неї генія. Вважається, що до малюка, який росте єдиною дитиною, вимикається більше вимог і покладається більше надій. Дитина справді отримує більше можливостей, але і несе більшу відповідальність. Слід все ж залишити дитині право на звичайне дитинство.

Як правило, дітям веселіше і цікавіше зростати вдвох. Таким родинам спеціалісти радять народжувати дітей з різницею до 5 років, не робити зі старшої дитини приклад для наслідування, а з меншою загального улюбленця. Діти мають рівнозначно відчувати, як турботу і опіку батьків, так і нести відповідальність за маленькі капості. Якщо ж у дітей достатньо велика різниця, не варто робити зі старшої дитини няньку для молодшої. 

Психологи вважають, що найкращий психологічний клімат мають сім’ї, де троє і більше дітей. Але тут вже, дійсно, треба зважати на ресурсні можливості батьків. 

Здебільшого дорослі приймають рішення на основі своїх спогадів про минуле. Комусь було самотньо одному, а хтось був обділений увагою батьків через інших дітей. Тож скільки малюків потрібно конкретній родині для щастя — питання без відповіді. Головне, щоб всім у цій родині було тепло і затишно, а також відчувалась підтримка і турбота. 

Тетяна Бучака

 

Тетяна Бучака