Події

Майстерня Лєни Лазовіч запрошує на біографічну виставу, присвячену Астрід Ліндгрен, у Pochayna Event Hall

14 квітня у Pochayna Event Hall майстерня Лєни Лазовіч проведе першу читку нової вистави “Астрід знайомиться з Пеппі”, присвячену легендарній дитячій письменниці Астрід Ліндгрен. На цю сімейну читку запрошуються і малеча від 6 років, і батьки. Ця подія є продовженням великого театрального проєкту “Людина і час”. 

Астрід знайомиться з Пеппі

Астрід Ліндґрен знайома всім. Діти обожнюють її історії, бо здається вона, як ніхто, розуміє дитячі переживання. Здається, що вона чи не єдина, хто до кінця життя був на стороні дітей, королева країни фантазій та бешкетництва. Пеппі Довгапанчоха — смілива та смішна, неперевершена складачка історій, вона підтримує та допомагає дітям всього світу не боятись.

«Всі ми родом з дитинства. І такі герої, як Пеппі, знайомі нам всім. Астрід Ліндгрен створила Пеппі, як відповідь на виклики війни та післявоєнної депресії.  Для нас, як дослідників, це важливо,  розуміти, що контекст героя співзвучний для нас. Бо значить,  цей герой може нам багато дати. Навчити,  почути,  побути з нами. Поки ми готуємо читку, аби послухати сам матеріал,  що він нам скаже.  А вже далі — ми будемо починати дискусію з ним. І щось намагатись відповісти. Так створиться вистава», — розповідає Олена Лазовіч, режисерка.

«Це перший етап роботи над матеріалом, який зараз торкає мене і дає можливість повернутись в дитинство та знову знаходити маленькі радощі, які навкруги нас кожного дня, — доповнює акторка Мальвіна Мошкович, яка грає Пеппі, — Коли навколо війна, і така сильна втома — починаєш шукати зону радості. Для мене ця читка спроба повернути дорослих до того, що радість попри все залишається з нами,  що те, що всередині нас — неможливо знищити.  А дитинство це те,  де всі ми були. Ну і звісно, ця читка абсолютно створена для дітей — бавитись, радіти та дуркувати,  бо коли, як не зараз?» 

Цей вечір 14 квітня буде спрямований на те, аби крізь сміх та веселощі не боятись, бути вірним країні дитинства та дитині в собі. Для дорослих це важливе нагадування, що сміх — це найкращі ліки. І що попри всі негаразди — ми завжди маємо тих провідників, хто показує нам стежки до необмеженої радості життя. Через спогади Астрід Ліндґрен ми будемо крок за кроком знайомитись з Пеппі. А фрагменти інтерв’ю та власних спогадів авторки проллють світло на її власну маленьку боротьбу з світом жорстокості, попри дві війни та негаразди дорослого життя.

Це читка про те, як горіти та передавати світло іншим.

Режисер — заслужена артистка України Олена Лазовіч

Актори:

Наталія Здобнова — Астрід Ліндґрен

Мальвіна Мошкович — Пеппі

Що: Сімейна читка для дітей та дорослих “Астрід знайомиться з Пеппі”

Де: Pochayna Event Hall (просп. Степана Бандери, 23), Вежа

Коли: 14 квітня, 15.00

Квитки: https://mll.qrticket.com.ua/event/62513-2638747-1711732195/