Діти і планшети. Користуємось сучасними технологіями правильно
Практично у всіх сім’ях зараз вже є смартфони і планшети. І скільки б нас не попереджали дитячі лікарі та психологи щодо того, що дитині не варто проводити за комп’ютером більше 20 хвилин в день, ми — батьки, все одно даємо дитині «пограти» досить довго в гаджети при певних обставинах. Діти зайняті планшетами: в черзі, в поїздці, під час важливих дорослих розмов, поки батьки зайняті роботою … і т.д., щодня і регулярно.
Коли дитина грає в «звичайні» іграшки, відбувається постійна зміна діяльності. Трирічна дитина грає в іграшку три, п’ять, максимум десять хвилин і після цього її увагу необхідно перемкнути на щось нове, щоб зацікавити.
З планшетом (смартфоном) все набагато простіше. Якщо дорослий зайнятий і необхідно надовго зайняти дитину — їй просто потрібно дати планшет. На планшеті деякі 3-6 річні діти (дошкільнята) можуть безперервно грати, малювати, дивитися відео і фото, малювати — годину, дві, а деякі й довше.
Наслідки тривалих «занять» на планшеті:
- Збудженість і дратівливість;
- Розсіяна увага;
- Порушення сну, почуття тривоги може стати причиною пробудження серед ночі.
Не тільки фахівці, а й самі батьки відзначають, що «комп’ютерною залежністю», а останнім часом «планшетною», ігроманією частіше страждають хлопчики. Дівчатка охочіше перемикаються на малювання, рольові ігри та інші заняття, їм простіше зайняти себе поодинці і почати спілкуватися з незнайомими дітьми і дорослими.
Що повинні знати батьки:
- Тому завдання батьків — завжди забезпечувати зміну діяльності дитині, намагатися мати під рукою щось, що може захопити дитину і стане на час альтернативою планшету: м’ячик-стрибунець, ліхтарик, маленькі фігурки, книжка, розфарбовка … (індивідуально, в залежно від захоплень та інтересів). Це важливо і для психічного стану дитини, і для зору, і для розвитку.
- Розвиваючі ігри та інтерактивні книги — це досягнення сучасного світу. Зверніть увагу, як 1-2 річний малюк швидко запам’ятовує кольори, сортує фігури, збирає мемо-пари за планшетом.
Тому, напевно, не варто до планшетів та навчальним програмам ставитися негативно. - Дітям цікавіше і легше навчатися за допомогою ігор та інтерактивних книг на планшеті. До того ж в домі одразу зменшується кількість розвиваючих посібників, які коштують досить дорого, а потрібні зовсім не тривалий час. А більшість розвиваючих ігор для планшетів доступні безкоштовно.
- Просто треба уважно ставитися до того, які ігри завантажуються на планшет і у що грає дитина. Не всі «розвиваючі» гри можна назвати «однаково корисними». Батьки повинні жорстко підходити до питання обмеження гри за часом на планшеті. Якщо дитина вже не може жити без ігор і весь вільний час проводить за іграми, вихід один — скоротити кількість такого вільно часу: прогулянки, гуртки та спортивні секції, заняття по дому — кращі ліки від «комп’ютерної залежності».
- Планшет для дитини краще брати без сім-карти — мобільний інтернет не особливо потрібен. А ось безглуздо витратити гроші з сімки у дітей вийде швидко. А ось GPS-функція корисна.
Світ не можливий без сучасних технологій. Але опановувати їх потрібно грамотно.