Розповідати дітям про Діда Мороза чи ні?
Зима — найказковіша пора року. Це час теплих ковдр і гарячого какао. Період чарівних історій і здійснення мрій. Чим ближчий Новий рік, тим більше хочеться свята та мрійливої атмосфери. І навіть занудні дорослі завмирають в очікуванні казки, що вже казати про маленьких мрійників. Казки про бородатого діда із торбою подарунків переповідаються в сім’ях вже не одне покоління. А що говорять мами-експерти своїм малюкам?
Створювати казку чи ні?
Надія Набатова вважає, що казка дітям потрібна завжди і навіть тоді, коли діти вже втрачають віру у чарівного дідуся.
Катерина Петрова, наша постійна учасниця рубрики, переконана, що підтримання казки, а також дотримання всіх пов’язаних зі святами традицій є запорука щасливого дитинства. А ось правду про подарунки під ялинкою необхідно розповідати вчасно і дуже тактовно, інакше малюк може бути розчарованим.
А ось що про дитячу казочку говорять спеціалісти.
Чи розповідати дітям про Діда Мороза?
Так влаштовані малюки, що в їхній маленькій голівці завжди є місце для дива. Для них реальний та чарівний світи тісно співіснують і переплітаються.
Дитячі психологи радять не руйнувати дитячу віру дорослим раціоналізмом та логікою. Адже малюк без чарів буде відчувати себе безпомічним, оскільки не знайде в собі суперсили для бородьби зі своїми страхами.
Фахівці переконані, що дитинство без казки може вплинути на впевненість у собі в дорослому житті.
У віці 3-5 років діти сповнені віри та сподівань. Тому необхідно підтримувати в них цей вогник і створювати казкову атмосферу. Ближче до 8 років малюки починають підозрювати, що чарівника не існує, але не поспішайте закінчувати казку. Поспілкувавшись із дитиною ви можете дізнатися, яку саме правду треба їй розказати. Наприклад, що Дід Мороз передає подарунки через батьків, бо просто не встигає всіх навідати. А дітям, які все ж переконані в його нереальності, можна розповісти, що подарунки — це просто святкова традиція, яка походить із давніх часів. І тут добре підійде легенда про доброго Миколая, який підкидав подарунки дітям у вікна, а тепер це роблять батьки. У віці 9-10 років слід все ж розказати дитині правду, оскільки однолітки вже можуть насміхатися з малюка за їх віру, і це може дуже вразити і ранити.
Загалом нашим діткам дуже пощастило. До них приходить і Дід Мороз і Святий Миколай, а до деяких ще й Касьян раз у чотири роки. Багато казки не буває. Кожна сім’я має свої звичаї і казкові історії про зимові свята. І це чудовий привід у морозний день загорнутися з малятком в теплу ковдру і в сто десятий раз уявляти, як чарівник потрапляє до будинку. Через димар, холодом крізь шпаринки чи янголятко відкриває йому двері. І зовсім не важливо, як його звати Миколай, Дід Мороз чи Санта Клаус. Головне, що для дитини це справжнє диво.
Автор: Тетяна Бучака