Події

Чарівна подорож у Драконяче селище напередодні Різдва: читаємо уривок із дитячої книги «Різдвяний вогонь»

У чарівному Драконячому селищі щороку на Різдво панує магія, що огортає кожен куточок теплом. Цьогоріч маленький п’ятирічний дракончик Довгохвіст отримує особливу місію — запалити святкове вогнище, але за тиждень до великого дня він раптом втрачає свою вогненну силу. Щоб врятувати свято, Довгохвіст вирушає у захопливу та небезпечну подорож, аби повернути свою магію. Чи зможе Довгохвіст відновити свою вогняну силу і принести святкову радість до рідного селища?

різдвяний вогонь

«Різдвяний вогонь» —  це історія про дружбу, відвагу та святкові дива, яка захопить маленьких читачів із перших сторінок. А яскраві ілюстрації Анастасії Рупосової ще більше оживлять казковий світ і допоможуть створити незабутню атмосферу різдвяного чуда. Це ідеальна книга для спільного читання зимовими вечорами, яка зігріє серця і подарує відчуття справжнього свята.

Про авторку:

Єлізавета Максименко — одна з найбільших книжкових блогерок України. Здобула економічну освіту, а тоді кинула нудну роботу заради творчості. Разом із чоловіком Єлізавета керує студією музичного виробництва, веде книжковий блог, пише книжки та виховує двох котиків.

Публікуємо уривок із книжки: 

Довгохвіст аж підстрибував із нетерплячки й хвилювання. Дракончик уже передчував, як полум’я залоскоче в горлі й вирветься з нього жовтогарячим потоком. Тішився, що нарешті зможе похвалитися цим умінням перед Жвавиком. Уявляв і те, як батьки пишатимуться ним і, як дорослому, дозволять лягати спати трішки пізніше. 

Довгохвіст глибоко вдихнув, прагнучи увібрати якнайбільше повітря, а тоді рвучко видихнув.

Нічого. 

Жодного вогню. 

Лише пара з рота. 

Маленький дракончик швидко набрав у легені ще більше повітря. Затримав подих. Один, два, три…

 — Ху-у-у-ух, — видобув із себе справжній буревій. Проте без найменшої іскринки. 

Нова спроба. Ще одна. Ще. І знову невдало. Він добряче дмухав, роздуваючи щічки, але вогонь не з’являвся. І  дракончика охопив розпач. 

— Це катастрофа, — пробубонів собі під носа Довгохвіст. 

Очі наповнилися слізьми, але він стримався. Плакати у свій день народження не хотілося. Та чому ж не виходить дихати вогнем? Він мріяв про це скільки себе пам’ятав. І така халепа! 

Довгохвіст спробував ще раз — і  знесилено закашлявся. 

— Зі мною щось не так! Я  несправжній дракон?  — заголосив він і таки залився сльозами. 

А  за тиждень Різдво! Усі родини Драконячого селища на Святвечір традиційно зберуться на головній галявині довкола вогнища. Вони співатимуть колядки, питимуть какао із зефірками й  багато сміятимуться. Почесне право запалити вогонь щороку переходило від родини до родини. І ось це випало зробити Довгохвосту! Як він чекав Різдва! І  що тепер? Вогню в нього немає. . . 

Ото вже Жвавик натішиться з його горя! Він і так задер носа після свого дня народження, бо, бачте, найстарший із їхньої компанії. А тепер Довгохвіст стане посміховиськом! 

До нього підійшла мама й тихо обійняла. 

— Синку, ти — найсправжнісінький дракон!

Маленький дракончик увесь аж тремтів із напруги та розчарування. 

Тато-дракон підбадьорливо поплескав сина по плечу. 

— Хлопче, ти  — дракон! Справжній дракон, син своїх батьків  — справжніх драконів! 

— Але чому в  мене не виходить дихати вогнем? — тихо запитав Довгохвіст. Він пригорнувся до мами, сховавши обличчя. 

Батьки перезирнулися. 

— Таке іноді трапляється, — озвалася мама. 

— Але це можна виправити, синку, — підхопив тато. 

— Здається, про це було в одній старій легенді! Мерщій додому й знайдемо її в книжках! 

Довгохвіст помчав по заметеній снігом доріжці до рідної печери, витираючи мокрі від сліз щоки. Де й поділася звична незграбність: дорогою він зачепив хвостом лише один вуличний ліхтар. Той голосно дзенькнув і загойдався, але встояв.