Школи раннього розвитку для дитини: варто чи ні?
Реклама про школи ранного розвитоку дитини висять буквально на кожному кроці. І так чи інакше кожна мама замислюється про необхідність відвідування таких шкіл, гуртків чи садочків.
Звичайно, що всі батьки вважають своїх дітей найрозумнішими і найкращими і тому намагаються дати їм все необхідне. Різного роду фахівці підштовхують батьків стимулювати розвиток малечі семимильними кроками, говорячи, що можливості людини безмежні, якщо розвивати їх з народження.
Що говорять мами-експерти?
Мама-експерт Катерина Петрова говорить, що великої необхідності в таких закладах не вбачає, і рекомендує користуватися їх послугами тільки, якщо мама сама не має достатньо вільного часу.
Своїм досвідом відвідування таких закладів поділилась і Олена Кукуєвицька. Вона вважає, що ці заклади, насамперед, навчають дитину слухати вчителя і є непоганою альтернативою дитячим садочкам. І для соціальної адаптації можуть стати гарним вибором. Відвідувати школи раннього розвитку мама-експерт радить не раніше двох років.
Це також цікаво: 7 УВЛЕКАТЕЛЬНЫХ ИГР ДЛЯ РАЗВИТИЯ МЕЛКОЙ МОТОРИКИ
Що таке школи раннього розвитку
Та перш ніж бігти і записувати малечу на гуртки, необхідно розібратися з поняттям «ранній розвиток», і з`ясувати, які послуги надають такі заклади.
Переважна кількість батьків сприймають звичайні розвиваючі заняття за ранній розвиток. Проте, танцювальна розминка і поробка з ватних дисків немає жодного стосунку до справді дорослих вмінь маленьких діток.
Більшість матусь, які відвідували супермодні гуртки для діток відмічають, що в заняттях немає нічого над неможливого. Мами і самі могли б вивчити з малюком пісеньку чи потанцювати танок. Часто такі заняття сприймаються як данина моді. Інколи відвідини дітьми гуртків для матусь — це 40 хвилин на каву без нікого або на «почитати улюблену книжку». Тоді, звичайно, користь від відвідування занять неймовірна, адже емоційне розвантаження матусі — запорука гарного настрою у всій родині.
Стосовно ж занять, які справді направлені на ранній розвиток. Вони використовують методики вивчення англійської з дев’яти місяців, математику ще до того як ходити і читати, раніше, ніж говорити. Спеціалісти говорять, що користь від них дійсно є. Діти які відвідували спеціальні заняття до 3-х років дійсно мали вищий рівень IQ, але після того, як ці заняття припинялися, до 5-ти років рівень вирівнювався, це так званий «ефект затухання».
Що радять психологи?
Переважна більшість психологів все ж рекомендує утримуватись від прискорення розвитку малечі. Адже, якщо пагін рослинки смикати із землі, він швидше не виросте. В гонитві за нереальними успіхами, батьки забувають про комфорт самої дитини, на перше місце вони ставлять досягнення результатів. Дитячі ж психологи звертають увагу на те, що не варто прискорювати природній розвиток малюка. Малеча до трьох років не тягнеться читати і вивчати англійську мову, малята прагнуть будувати вежі із кубиків і гратися в пісочниці з ровесниками, що розвиває дрібку моторику. Звичайні дитячі ігри також сприяють розвитку малечі. Природне пізнання світу — найкращий спосіб розвиватися. Дитина отримує ті навики, які їй потрібні на даному етапі дорослішання.
Перш ніж записати дитину на черговий модний гурток, згадайте про те, що пам’ять дитини пластична, і для малечі немає нічого складного запам’ятати поеми Шевченка, але яка від них користь, якщо дитина ходить у підгузку.
Дайте дитині можливість обирати те, що їй цікаво і відповідає її віку.
Не варто кидатись на всі популярні методики розвитку дитини. Згадайте про те, що картки Глена Домана, які довгий вважались корисними, були розроблені для дітей з порушеннями центральної нервової системи, і вже давно виявлено, що вони не мають ніякого ефекту.
Не женіться за модою, не намагайтеся вразити знайомих матусь. Слухайте і спостерігайте за своєю дитиною. Дозвольте їй рости і розвиватися природнім шляхом. Якщо ж ви вирішили відвідувати якісь заняття з малям, то обирайте такі, де процес проходить у вигляді гри, і не індивідуальні, а групові, щоб дитина отримувала користь від спілкування з ровесниками.
Головне правило для батьків – не втрачати голови і здорового глузду. Любіть своїх малюків і насолоджуйтесь їх дитинством, адже цей час пролітає дуже швидко.