Події

Як діяти, якщо виявив вибухонебезпечний пристрій

Площа забруднення мінами і боєприпасами  зараз складає близько 82000 кв.км (дані «Асоціації саперів»). Для розмінування такої території, за даними експертів, потрібно не менше 10 років. 

хімічна безпека

Як діяти, якщо виявив міну

З початку війни траплялися численні випадки, коли в Україні цивільні травмувалися або гинули через вибухи мін. Серед них і діти. 

Саме тому інформування про мінну безпеку наразі стає дуже актуальним. 

В Україні не існує культури поводження з вибухонебезпечними предметами. Оскільки українці – мирна нація. Але важливо розуміти, як діяти, якщо виявив вибухонебезпечний пристрій.

  • Головним правилом у разі винайдення вибухонебезпечних або підозрілих предметів – не чіпати їх!
  • Необхідно відійти тим самим шляхом, яким ви прийшли до місця знахідки.
  • Після цього потрібно не панікувати, попередити оточуючих про небезпеку та зателефонувати 101. За можливості необхідно дочекатися спеціалістів та вказати їм місцезнаходження підозрілого предмету.

Інформування населення у сфері мінної безпеки проводиться різними шляхами. Це уроки в школах та лекції для дорослого населення, під час яких фахівці розповідають про алгоритм дій при виявлені вибухонебезпечних пристроїв, знайомлять з класифікацією боєприпасів часів минулих війн та сучасності.

Крім того, ЮНІСЕФ (дитячий фонд ООН) створив серію мультфільмів про мінну безпеку для малюків. Також, за ініціативи ЮНІСЕФ, було створено відео-уроки про мінну безпеку для молодших школярів та для учнів старшої школи.

Всі ці заходи мають на меті інформувати про небезпеку ВНП та врятувати життя цивільного населення.

Джерело: Юлія Хоменко, журнал «Паросток»