Події

Які якості стануть в нагоді дітям майбутнього

Сучасний світ з його нескінченними потоками інформації вимагає залучення, жвавості розуму, креативності. Психологи та інші експерти виділяють чотири компетенції, які найбільше будуть цінуватися в найближчому майбутньому. Ці вміння, які називають чотири «К», дуже знадобляться нашим дітям: комунікація, кооперація, креативність і критичне мислення.

дети будущего

Корисні якості майбутнього

КОМУНІКАЦІЯ

Навик комунікації стає одним з головних в досягненні успіху людини. Причому в даному випадку йдеться не тільки про розмовній жанр. Це і спілкування в соцмережах, і онлайн-листування… У школі вчителі хочуть бачити дитину нерухомою і мовчазною. Батьки теж готові подтримувати це — вдома вручать дитині гаджет — і тиша. Але дітям властиво спілкуватися, задавати питання. Це їх спосіб отримання інформації, можливість навчатися. І цей навик не потрібно викорінювати.

КООПЕРАЦІЯ

Кооперація — це вміння діяти узгоджено з іншими людьми. Це робота на результат, коли використовуються всі ресурси для досягнення максимального ефекту. Саме тому важливо вміти працювати в групах. Зараз є прогресивні вчителі, які проводять підготовку до контрольної групами, дають завдання, після цього повторюють матеріал разом.

Доросле життя саме так і побудоване — робота в офісі над завданням проходить колективно. Хтось генерує ідею, хтось записує, хтось реалізовує … Кооперація передбачає розподіл обов’язків на основі компетенцій кожної людини.

ЦЕ ТЕЖ ЦІКАВО: ФРАЗИ, ЯКІ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОТРІБНО ГОВОРИТИ СВОЇЙ ДИТИНІ

КРЕАТИВНІСТЬ

Тут треба пам’ятати, що справжня креативність — це вибух шаблонів. Тут не йдеться про те, що дали завдання намалювати Новий рік і всі діти по-різному малюють традиційну ялинку. А ось білий аркуш і на ньому зелена точка — погляд на ялинку з космосу. Це креативність. Але вона може бути не оцінена зараз, проте в майбутньому буде важлива.

КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ

Критичне мислення — це здатність відокремлювати зерна від плевел. Людьми, які володіють критичним мисленням, дуже складно управляти і маніпулювати. Вони тверезо оцінюють ситуацію і реально дивляться на речі.

І важливо пам’ятати, що не всі навички, які вимагає шкільна система, стануть в нагоді дитині в майбутньому. Якщо вимагати від дитини все робити на максимумі, у неї може не з’явитися шансу стати в чомусь кращою.