События

Коли дитині потрібна власна кімната

Так мило спати в одному ліжку з малюком. Чути його тихеньке сопіння під боком. Але одного дня до батьків приходить думка, що дитинці час спати окремо. Мати своє зручне ліжечко у власній кімнаті. Коли ж найкращий час облаштовувати власний простір для малечі? Коли це буде легко і просто для обох сторін? Та що робити, якщо малюк відмовляється переїжджати? Своїми думками з цього приводу поділились і мами-експерти

кімната

Коли дитині потрібна власна кімната

«Дитина повинна сама усвідомити, що готова переїхати і попросити про це», — переконана мама-експерт Марина Ткач. Підходящий час у віці 4-5 років. Головне, щоб дитина не боялася залишатися сама. Якщо ж можливості облаштувати окрему кімнату немає, то необхідно виділити місце для власного простору дитини. 

Ось мама Катерина Петрова рекомендує, за можливості, обладнати окрему кімнату для малечі від народження. Нехай для початку це буде ігрова та місце зберігання речей і підгузків. Ніхто ж не забороняє спати при цьому з батьками. А вже ближче до 3-4 років пробувати вкладати спати в окремій кімнаті. 

Що говорять дитячі психологи

Серед фахівців існують три версії.

Існує група лікарів на чолі з доктором Споком, які взагалі виступають проти спільного сну з дитиною і тому вважають, що окрема кімната потрібна малюку від народження. 

Найбільш оптимальним періодом для переїзду в окрему кімнату є 2-3 роки. Так вважає відомий в Україні психолог Дмитро Карпачов. У цьому віці діти вже здатні якийсь час бути без мами. Вони сплять протягом всієї ночі, і мамі не доведеться бігати вночі з кімнати в кімнату. Малюк вже здатен сприймати прості пояснення батьків. У 3 роки діти сприймають себе як особистість і будуть раді мати власний простір для ігор і сну. 

Ну і остання група фахівців радить облаштовувати окрему кімнату перед тим, як дитина піде в перший клас. Школяру обов’язково потрібне власне місце для того, щоб вчити уроки і зберігати шкільне приладдя. У віці 6-7 років у дітей з’являються власні секрети і їм хочеться побути наодинці. Поговорити з друзями по телефону чи запросити їх до себе в гості. У цьому віці вже важливий інтер’єр і обстановка. 

Як привчити дитину спати в окремій кімнаті?

Найкращий варіант — це облаштувати кімнату за смаком малюка. Дозвольте йому обрати ліжко та шпалери. Розмістіть в кімнаті улюблені іграшки, спільні фото. 

Купіть гарного нічника із зоряним небом чи просто теплим приглушеним світлом. Щоб спати в своєму ліжечку дитині було спокійно, дозвольте взяти з собою улюблену м’яку іграшку. 

Придумайте власний ритуал для вкладання спати. Наприклад, почитайте казку, поділіться враженнями за день чи разом помрійте. 

Головне — не тисніть на дитину і не примушуйте. Домовляйтеся і не втрачайте рішучості. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака