Події

Секрети дизайнера: 5 способів створити гармонію в домі

Не кожна сім’я може дозволити собі часті ремонти. Щоб освіжити інтер’єр, зовсім не обов’язково робити глобальний ремонт, досить привнести в простір кілька деталей.

дизайнер Катерина РосковшенкоКатерина Росковшенко — засновник і творчий керівник студії «Roskovshenko design», архітектор і дизайнер інтер’єрів, експерт по дизайну програми «Все буде добре» на СТБ, молода і активна мама 1,5 однорічного Ванечки дала корисні поради з облаштування квартири.

Існують певні дизайнерські прийоми, які допомагають оживити інтер’єр квартири без кардинальних змін.

Оживити інтер’єр квартири. Правило перше

Перше, що слід пам’ятати — це те, що навіть, якщо ви купите найдорожчі меблі, зробите ремонт, то вже через місяць ви звикнете до нього і перестанете помічати всю його красу. У побуті ви не помічаєте нововведення. Для життя важливий комфорт.

Тому важливо притримувати трьох принципів — користь, міцність, краса (саме в такому порядку). Іноді досить розвантажити приміщення від зайвих речей, і квартира буде нести іншу енергетику. Інтер’єр повинен працювати на вас. Не потрібно купувати супер-дороге крісло і боятися на нього сісти.

Пам’ятайте, що кожен предмет меблів повинен відповідати своїй функціональності. Якщо в серванті у вас накопичуються дитячі іграшки, можливо варто позбутися серванта і поставити на його місце красиву ємність для іграшок?

ЭТО ТОЖЕ ИНТЕРЕСНО: КАК СЭКОНОМИТЬ ВРЕМЯ НА КУХНЕ: 10 ПОЛЕЗНЫХ ЛАЙФХАКОВ ДЛЯ МАМЫ

Оживити інтер’єр квартири. Правило друге

дизайн квартири поради

Найпростіший спосіб вдихнути нове життя в інтер’єр — це підкоригувати колірну гамму в приміщенні. Зробити правильні акценти, і вся обстановка заграє по-іншому. 

Кожен колір несе певне навантаження на свідомість людини. Як правило, в інтер’єрі використовується кілька кольорів. Але обов’язково враховуйте домінуючий колір і його особливості.

Наприклад, червоний колір досить агресивний, людям з підвищеним артеріальним тиском не рекомендується довго перебувати в такому приміщенні. Але ось елементи червоного кольору в декорі вселяють впевненість і заряджають енергією.

Помаранчевий колір — це оптимістичний колір, але як базовий використовується досить рідко. Жовтий — колір життєрадісності, але якщо людина страждає безсонням, то використовувати його не варто. З цієї ж причини яскраво-жовтий колір не рекомендується використовувати в дитячих кімнатах.

Советы дизайнера

Блакитний — заспокійливий, релаксуючий. Синій колір розширює простір. Зелений колір універсальний, сприяє відпочинку.

Коричневий і бежевий кольори — це герна основа для стін. Фіолетовий потрібно використовувати дозовано, він пригнічує. Чорний зараз дуже модний, можна використовувати простінки чорного кольору або якісь елементи чорно-білого кольору. Сірий універсальний колір, поєднується з усіма відтінками.

Є колірний спектр Іттена, який може підказати правильне поєднання кольорів.

кольори дизайн

Оживити інтер’єр квартири. Правило третє

Дуже важливо пропорційно співвідносити кольори: 60% базовий колір (як правило, це стіни), 30% додатковий колір (меблі або текстиль) і 10% допоміжний колір (аксесуари, як правило, яскравого кольору). Також слід пам’ятати — чим вище, тим світліше повинні бути відтінки (тобто підлога темна, а стеля найсвітліша).

Оживити інтер’єр квартири. Правило четверте

Советы дизайнера

Купуючи речі в магазині, враховуйте освітлення в своій квартирі. Адже там ця річ може виглядати зовсім інакше. Не економте на світлі в квартирі. Тут діє правило «кашу маслом не зіпсуєш», чим більше світла в кімнаті, тим більш виграшно вона виглядає і тим комфортніше в ній перебувати.

Оживити інтер’єр квартири. Правило п’яте

дизайн квартири поради

Об’єднати квартиру єдиним стилем допоможе «наскрізний» інтер’єр. Це прийом, коли якийсь елемент дублюється в кожному приміщенні в квартирі. Наприклад, на кухні це може бути бордова стіна, в коридорі — бордовий плінтус, а в кімнаті — бордові подушки.

Використання цих нескладних правил призводить до гарантовано гарного результату і гармонійного інтер’єру.

  • Лариса Неварова

    Дуже цікава стаття! Повністю згідна, що оновити інтер’єр можна за допомогою невеликих деталей. Це можна зробити і за допомогою декоративних подушок, які додадуть яскравості та комфорту вашій кімнаті.