Події

Консультація юриста. Окремі питання сплати ЄСВ у 2017 році

В 2017 році всі підприємці зацікавлені новинами оподаткування та питанням єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

консультация юриста

Виктория МинаеваКонсультує юрист, адвокат и руководитель компании «Доверитель» Виктория Минаева-Полищук.

У відповідності до пунктів 4 та 5 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску є, зокрема, фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності. У той же час, фізичні особи-підприємці, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

06.12.2016 Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII, який діє з 01.01.2017. Зазначеним Законом було прийнято ряд нововведень, які стосуються, у тому числі, і сплати ЄСВ.

Так, зокрема, фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткуванння, які не отримують дохід, платники єдиного податку на 2-ій та 3-ій групах, а також особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають сплачувати ЄСВ у розмірі 704.00 грн. в місяць. Платники єдиного податку 1-шої групи сплачують ЄСВ у розмірі 352.00 грн. в місяць.

Єдиною правовою підставою звільнення від сплати ЄСВ є припинення державної реєстрації як фізичної особи-підприємця або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність. Більше того, чинне законодавство не містить підстав для звільнення від сплати ЄСВ, у разі, якщо, наприклад, особа-підприємець планує тимчасово призупинити діяльність або збирається йти у «декретну» відпустку чи вже знаходиться у такій відпустці.