Події

Поради багатодітної мами: особистісний розвиток в декреті

Як мамі не втратити себе в декреті? Як знайти час для інтелектуального зростання в перервах між зміною підгузників, занять з малюком і приготуванням їжі? Радить багатодітна мама Хайді, автор статті «How to Revive your IQ after Having Kids».

саморазвитие в декрете

Як бути мамі, у якої все життя зосереджене на дітях та обертається навколо кухні? Що потрібно зробити, щоб розвиватися інтелектуально?

3 поради для саморозвитку мами

1. Графік

Складіть графік, в якому передбачено час на ваші захоплення і заняття (хоча б раз на місяць).

«Графік» — ось ключове слово. Якщо ви не складете його заздалегідь і не втягне всю сім’ю в його реалізацію, то будьте впевнені, що мрії про улюблене хобі так і залишаться мріями. І розчиняться в домашніх справах.

Отже, займіться складанням графіка — і вперед! Поїдьте на заміську прогулянку, проведіть ранок в художній студії. Займіться тим, що вам подобається. А як ще в вашій ситуації знайти час для себе коханої? Тільки за допомогою заздалегідь складеного графіка! Привчайте дитину до графіка, і самі максимально ретельно його дотримуйтесь.

2. Пам’ятайте, 15 хвилин — це дуже великий проміжок часу.

Любите писати? Завжди тримайте під рукою ноутбук (або інший гаджет) і записуйте по одній-дві строчки, коли з’явиться вільна хвилинка. До вечора у вас обов’язково збереться матеріал, з яким можна працювати далі. Саме так деякі відомі письменники і створювали свої шедеври! Це правило працює для будь-яких цікавих вам справ.

Любите читати? Поєднуйте! Іноді навіть у ванній можна прочитати пару сторінок книги. Читайте по кілька сторінок перед сном або рано вранці. Це здорово тонізує розумову діяльність. Таким чином за рік можна прочитати багато книг. На прогулянках можна слузати аудіокниги, а малюкові замість колискової можна читати і романи, адже йому головне чути голос матусі.

Забудьте про принцип «все або нічого», — це не для вас. Мамі дуже складно виділити навіть годину часу на улюблену справу. І практично неможливо, щоб її при цьому ніхто не відволікав. Так що навчитеся використовувати короткі перерви і рухатися вперед маленькими кроками.

3. Онлайн-навчання.

Інтернет-курси — знахідка для молодої мами. Зараз багато освітніх установ і центрів пропонують пройти навчання дистанційно, онлайн. Причому деякі з пропонованих курсів безкоштовні! Як правило, матеріал можна вивчати поступово, в зручному темпі. Кількість освітніх онлайн-програм зростає з кожним роком. Вже зараз можна почати вивчати все що завгодно: від соціальної психології та дизайну до вищої математики та гри на фортепіано.

Використовуйте те, що маєте. Просто подумайте про те, як багато можна встигнути зробити за один день! Головне — дбайливо ставитися до свого часу і використовувати всі маленькі перерви, присвячуючи їх якомусь цікавому і творчому заняттю.

саморозвиток для мами

Частіше задавайте собі питання:

  • Скільки книг можна осилити за тиждень, якщо читати вечорами?
  • Скільки всього можна встигнути зробити за рік, якщо хоча б раз на місяць відкласти всі справи і присвятити себе улюбленій справі, а не пелюшкам чи соцмережам?
  • Скільки онлайн-курсів можна закінчити за місяць, якщо правильно організувати свій розпорядок дня?

В кінці важкого дня (а у мами всі дні нелегкі) ми з тугою згадуємо про рідкісні хвилини відпочинку і думаємо, що скоро з’явиться годинка-друга для себе. Але чомусь цього ніколи не відбувається! Згадайте, нарешті, про ваші захоплення до народження дітей. Складіть план повернення до колишньої активного життя прямо зараз. І зовсім скоро відчуєте, що ваші думки починать працювати як і раніше, а не перетворюються в кисіль!