Що робити під час землетрусу
Силу землетрусу приянято вимірювати за 12-ти бальною шкалою. Сайсмічно активна зона в Україні знаходиться на заході. Максимальна сила поштовхів тут оцінювалася у 6-7 балів (за такої сили можуть бути пошкоджені будівлі). Також активна зона на півдні країни, тут можливі землетруси до 5-6 балів.
У кожній екстремальній ситуації перша й і основна задача – це забезпечити власну безпеку. Другий пріоритет – забезпечення безпеки оточуючих. Наступний пункт – зберігання ресурсів першої необхідності. І ще один важливий момент – прогнозування (розуміння можливих небезпек, планування виживання).
Що робити під час землетрусу:
- Заспокойтеся (щоб мати змогу приймати зважені рішення),
- Якщо ви в приміщенні – терміново заховайтеся (під столом, подалеку від тих місць, де щось може на вас впасти, або в районі дверного отвору),
- Не вибігайте з будівлі (щоб уламки будівлі не пошкодили),
- Не використовуйте ліфти,
- Не створюйте натовп,
- Не стійте біля масивних споруд,
- Займіть стабільне положення (можна сісти чи лягти на підлогу),
- Якщо ви знаходитесь в автомобілі – потрібно зупинитись, заблокувати колеса, накрити голову.
Якщо потрібно покликати на допомогу, не потрібно кричати і витрачати кисень. Потрібно стукати по металу (шість разів, пауза, знов шість разів і так далі).
Прогнозування сейсмічної активності відбувається за допомогою сейсмографа. Тому, як правило, про землетруси попереджають заздалегідь.
Наталія Рибачик, за інформацією Міжнародного освітнього центру Safety Park