События

Божевільні шлюбні поради для жінок кінця XIX

Шлюб — справа непроста. І хоча подружні стосунки та правила значно змінилися, іноді здається, що хтось живе за порадами XIX століття.

Англійська автор настанови «Листи в допомогу Юній Леді» 1824 року Елізабет Ланфір рекомендувала досить цікаві речі.

Завжди говори «Так»

«Завжди погоджуйся на першу ж пропозицію заміжжя. Гірше немає, ніж засидітися в старих дівах, всім на посміховисько».

Тримай марку

«Ніколи не погоджуйся на шлюб рівнем нижче, інакше від тебе відвернуться всі друзі. Він може бути тільки багатшими або знатнішим за тебе, але ніяк не менш знатний, ніж твоя сім’я».

Не скаржись на поганого чоловіка

«Завжди зберігайте рівне привітне ставлення до чоловіка, яким би недосконалим він не був. Одного разу він оцінить це».

Нехай він завжди буде правий

«У шлюбі жінка повинна жертвувати своїм правом голосу і правотою заради гармонії відносин».

Попереджай про свої «дурощі»

Ця порада була навіть в прогресивному 1918 у книзі «Жіночність та шлюб». Дівчатам рекомендувалося заздалегідь попереджати чоловіка, якщо вони сповідують власну «релігію»: «Якщо ви хочете зберегти якісь права на своє тіло і майно в шлюбі, попередьте чоловіка заздалегідь, щоб він знав, на кому одружується і міг вчасно передумати».

Ніякої косметики

Повчання кінця XIX століття стверджувало, що фарбуються тільки повії, а сімейнії жінці це непристойно. Хм, а через 100 років нас будуть переконувати в тому, що без косметики пристойні жінки не ходять?

Виглядай добре, але не дуже

Чоловіка не повинна затьмарювати розкішно одягненена дружина.

Секс і їжа за розкладом

У 1861 році англійський гігієніст Джеймс Ештон читав лекції про сімейне життя, де наказував не їсти за годину до сексу і півгодини після. І взагалі, секс і їжа повинні бути за розкладом.

Лежи правильно

Він же вказував, в якій позі правильна дружина повинна виконувати свої подружні обов’язки, щоб чоловік не вважав її за розпусну жінку.

А їм можна робити, що завгодно

Чоловікам же допускалася повна свобода. Тереза ​​Онейл, автор «Вікторіанських рекомендацій», прямо писала: «Чоловікові ж допустимо шукати і пробувати різних дівчат, перш ніж він зупиниться на своїй судженоій, яка народить йому сімох дітей». 

шлюбні поради

Ось такі шлюбні поради. Можете зітхнути з полегшенням — вони вже позаду.