Події

КнигиWOW. Татуювальник Аушвіцу

Є книги настільки потужні, що здатні водночас змінити світогляд або миттєво призвести до переоцінки цінностей. Книги, які назавжди закарбовуються у пам’яті й стають певним мірилом глибини наступних історій. Сьогодні у нас саме така книга – «Татуювальник Аушвіцу» видавництва #книголав.

Татуювальник Аушвіцу, Гізер Морріс, #книголав

Татуювальник Аушвіцу

Книга про один з найбільших та найжорстокіших таборів смерті — Аушвіц. Про незламний дух та бажання жити за будь яку ціну. Про кохання, якого прагне душа навіть у найжахливіші часи. І яке здатне стати рятувальним орієнтиром…

Це реальна історія, яку розповів в’язень Аушвіцу Лалі Айзенберг (Соколов), якому вдалося вижити та повернутися додому. Лалі виконував роботу татуювальника і таврував новоприбулих людей у концтаборі. Ці видряпані номери на шкірах людей стали одним з символів нелюдських злочинів Голокосту.

Одного разу в черзі в’язнів Лалі побачив молоду дівчину – Гіту. Це було кохання з першого погляду. Дозволити собі кохання в тих умовах могли лише відчайдушні сміливці. З того дня Лалі обіцяє собі не лише вижити, але й побудувати з Гітою щасливе майбутнє. Відважні, ризиковані дії не раз рятували Лалі, Гіту та їхніх друзів  в таборі, де щомиті можна було втратити життя. «Якщо ти прокинувся вранці, це – гарний день», — казав Лалі.

Підготувати рецензію на цю книгу було непросто. Після прочитаної історії відгук про неї здавався неважливим та дрібним. Настільки вона потужна, жахлива, щемлива й… життєва. Непоправна помилка, невиправдана жорстокість, невимовно болюча сторінка нашої історії, про яку варто пам’ятати. Щоб не повторилося.

За кожною жертвою Голокосту стоїть певна історія. Сповідь Лалі зворушлива та життєствердна. Вона дарує надію. В кінці книги є схема Аушвіцу, фотографії Лалі та Гіти та післямова, написана сином подружжя Соколових…

Наталия Рыбачик МамаWOW

 

Автор: Наталія Рибачик