Події

Четвертий день Масляної. Традиції Масляного тижня

Четвертий день Масляної називається Широкий четвер або Разгуляй. Він відкриває, так звану, Широку Масляну. До цього була розминка, а з цього дня починаються справжні веселощі.

Четвертый день Масленицы

Четвертий день Масляної

Всю роботу відкладали і збиралися для проводів зими. З цього приводу на головній площі влаштовували ярмарок з різними розвагами: кулачні бої, лялькові вистави, різноманітні конкурси, ходили ряджені в яскравих костюмах, влаштовували вистави прямо на вулиці.

Активно ходили один до одного в гості. Сідали за широким столом і ласували млинцями. Звідси і назва — Широка Масляна і Лакомка.

У четвер було прийнято вирішувати всі конфлікти і суперечки. Це був день примирення. У Великий піст необхідно вступати в злагоді з собою і оточуючими. Тому намагалися забути всі образи і помиритися. А вже в неділю треба було остаточно пробачити всіх.

Четвертий день Масляної ще називають Колядухой. У цей день співали колядки. Також було прийнято вбратися в костюми, можна було обмазатися сажею і ходити по дворах з музичними інструментами, співати і пригощатися млинцями й цукерками.