Події

Письменниця Наталія Рибачик про книгу «Віра. Надія. Любов. Трошки чарівна історія»

Вересень радує книжковими новинками. Роман «Віра. Надія. Любов. Трошки чарівна історія» і його автор Наталія Рибачик стали відкриттям цього сезону.

Наталія Рибачик

Наталія вже більше 20 років працює в журналістиці, в її арсеналі кілька наукових книг, а також статті й ​​оповідання в різних журналах і онлай-виданнях. «Віра. Надія. Любов. Трошки чарівна історія» — дебют автора в художній літературі. Книга легка і в той же час зачіпає серйозні життєві ситуації, з якими стикається кожен з нас. Ми розпитали Наталію про те, як народилася історія і де в ній правда, а де вигадка.

Наталія, як народилася ідея книги?
Ідея написати цю історію з’явилася кілька років тому. Більше того, вона була написана. І відкладена «в стіл». Але я люблю доводити починання до логічного завершення. У низці різних проектів і сімейних турбот я періодично згадувала про книгу. І коли почала писати другий роман, вирішила ще раз поглянути на перший. Я перечитала книгу, змінила фінал, додала деякі деталі і відправила до видавництва.

Відкрийте секрет: прототипи книжкових героїв існують в реальному житті?
Щоб вийшла історія, якій повірить читач, автор повинен розуміти, про що пише. Тому роман частково складається з мозаїки фрагментів, історій, спогадів, розмов, які були присутні в житті автора. І щоб наситити рядки емоціями, письменнику доводиться знову і знову занурюватися в минуле, перетрушувати свій досвід, щоб точніше зрозуміти і описати, які почуття відчувають герої в тій чи іншій ситуації. Більшість героїв моїх історій — це збірні персонажі.

А імена випадкові?
Імена, як правило, випадкові, такі, що підкреслюють, на мою думку, характер персонажа. Але є і герої, які носять імена людей, яких я люблю.

Дії в романі «Віра. Надія. Любов. Трошки чарівна історія» відбуваються в декількох місцях. Одне з них — узбережжі Балтійського моря.
Так, правильно. Я народилася в Литві. Багато часу проводила там і в дитинстві, і в юності. Балтійське море, Литва, Клайпеда залишаться назавжди в моєму серці. І мені хочеться про них писати, адже з ними пов’язані дуже теплі спогади.

Як «ловите» музу?
Мене надихає життя навколо. Навіть якась незначна деталь, картина або пейзаж, можуть стати початком історії. Світ різноманітний, ідей багато, але не всі вони відразу втілюються на папері. Іноді ідеї просто живуть в моїй голові і чекають своєї особливої ​​історії.

Чи є у Вас особливий ритуал або місце, де пишеться особливо добре?
Мені найкраще працюється в тиші. Ідеально, коли ніякі турботи або інші проекти не відволікають від сюжету. Тоді ти максимально занурюєшся в почуття і емоції героїв. У більшості випадків — мені досить сісти за ноутбук і почати писати. Ідеї ​​приходять самі, а пальцях залишається тільки не відставати від історії.

Для кого Ваші книги?
Більшість моїх читачів — жінки. Хоча знаю і чоловіків, яким сподобався роман. Нещодавно зустріла в інтернеті статистику: 67% читачів паперових книг — жінки. Кілька років тому британський письменник Ян МакЕван сказав: «Якщо жінки перестануть читати, література помре». Дещо перебільшено, на мій погляд. Чоловіки просто читають наукову фантастику і фентезі, книги про бізнес, політику, технології, історичну літературу. Жінкам подобаються романи про кохання, книги з психології, а також про мистецтво і здоровий спосіб життя, дитячі книги. Тому роман «Віра. Надія. Любов. Трошки чарівна історія» більше розрахований на жіночу аудиторію.

І, судячи з відгуків читачів, він їм подобається! Дякую за цікаві відповіді. Натхнення! І чекаємо нові книги!

Анотація до книги «Віра. Надія. Любов. Трошки чарівна історія»

Любов не питає, коли приходити. Але чи багатьом вистачає терпіння дочекатися справжнього почуття?
Надя — вчителька літератури. Її шкільні будні наповнені дзвінкими голосами учнів, купою різнокольорових зошитів і романом з колегою. Але одного разу в житті Наді з’являється маленька Талейта. У минулому дівчинка пережила трагедію, про яку молодій вчительці належить дізнатися лише тоді, коли вона почує своє серце. Чи подарує Наді доля можливість бути щасливою?
Чарівна історія з солоним присмаком Балтійського моря і ритмами циганських танців.

Замовити книгу https://forms.gle/VAAyxyMwqt7MaGxi7   

Джерело

  • Катя

    Уже хочется прочитать!!!

  • Megxero