Події

Тетяна Петракова: «Наша премія «Ukrainian Kids Awards» допомагає українським дітям знайти себе»

Талановиті українські діти отримали заслужене визнання. 17 травня 2017 року в Українському Домі відбувся святковий концерт з нагоди присвоєння дитячої премії «Ukrainian Kids Awards» в області: мистецтво, мода, моделінг та талант. Один з організаторів та натхненників заходу головний редактор «Ukrainian People» Тетяна Петракова розповіла, чому подібні заходи важливі для майбутнього України.
Татьяна Петракова

Тетяно, «Ukrainian Kids Awards» — це досить масштабне дійство. Чи не закрутить голову юним зірочкам подібний захід?

Я вважаю, що наші діти варті й більшого. Просто зараз ми дещо обмежені у ресурсах. Ми повинні приділяти увагу дитячій творчості – це ключ до нашого майбутнього. Я вже не перший рік займаюсь подібними фестивалями та конкурсами, і знаю – діти не «ловлять зірочку». Навпаки, вони бачать, що небайдужі дорослим, бачать, що їх успіхи викликають повагу та визнання. А це, у свою чергу, мотивує їх ставати ще кращими, розвивати та удосконалювати свої таланти.

У фестивалі прийняли участь діти різних вікових груп. Чи правильно це? Все ж сприйняття світу у 6 та 14 років кардинально відрізняється…

«Ukrainian Kids Awards» зібрав не лише дітей різного віку (від 4 до 16 років), а й дітей з усіх куточків України. І це чудово! Молодші діти можуть поспілкуватися із старшими товаришами, перейняти їх досвід та навички. А діти з різних регіонів України, спілкуючись між собою, розуміють: усі вони українці. Це їх об’єднує, гуртує. Справжній патріотизм можливий лише у єдності.

 «Ukrainian Kids Awards» проходить вже вдруге. Чи планується його «продовження»? Чи можна вважати цей захід щорічним?

Так, ми проводитимемо його щорічно. Подібні проекти ніколи не мають залишатися поодинокими. Інакше вони втрачають свій сенс. Наймолодші його учасники будуть чекати наступного року, чекати зустрічі із своїми новими друзями з різних регіонів України. Це і є наша мета — створити на основі цього проекту універсальну, загальнонаціональну платформу для розвитку дитячої творчості. Але не просто «кузню кадрів», а комфортний простір, у якому діти зможуть себе реалізувати, а батьки пишатимуться ними. Звісно, це не єдиний наш проект у цьому напрямку. Можна сказати, що це цілий комплекс заходів. Наприклад, у серпні ми плануємо видати книгу «Енциклопедія дитячої творчості. 100 найвидатніших дітей України».

дети

А яке відношення має це видання до «Ukrainian Kids Awards»?

Його мета та ж – сприяння розвитку талановитої молоді в Україні. Я хочу, аби книга привернула до цього питання якомога більше уваги з боку наших співгромадян. Хотілося б, щоб «Енциклопедія дитячої творчості. 100 найвидатніших дітей України» опинилась на столах наших чиновників та політиків. Щоб вони прочитали її і зрозуміли, для кого і навіщо їм потрібно працювати насправді. Сподіваюсь, «Енциклопедія» приверне їх увагу до талановитих дітей.

Нещодавно Ви разом з українськими дітьми взяли участь у встановленні нового Національного рекорду. Це теж частина плану із розвитку дитячих талантів?

Безумовно! Між іншим, та акція теж пройшла в Українському Домі. Декілька сотень дітей «створили» унікальну карту України. Звісно, карту було виготовлено дорослими, але рекорд – за дітьми. Це найбільша карта нашої Батьківщини із дитячими побажаннями. Більшість дітей писали «Ні – війні». Інше часте побажання: «Бажаю Україні хороших політиків». Це дуже показовий момент! Діти інстинктивно розуміють, що із нашою владою щось не так.

Татьяна Петракова

Та чи доцільно переплітати суспільні проблеми з творчістю, тим більш дитячою?

Насправді це нерозривні речі. Мистецтво, творчість — це те, що удосконалює нашу душу, робить її глибшою, чуттєвішою. А людина з такою душею краще розуміє, «що таке добре, і що таке погано». Така людина інстинктивно вірна своїй Батьківщині, тому що це ПРАВИЛЬНО. Ми роками закривали очі на це. І пожинаємо зараз гіркі плоди тої байдужості. Зараз задача усіх українців — виховати у своїх дітях справжній патріотизм. А це теж неможливо без розуміння культури свого та інших народів. Без розвитку своїх творчих талантів. Без поваги до людяності та порядності. Я переконана: створюючи подібні проекти, ми закладаємо фундамент нової України!