Події

Українські пам’ятки, що входять до Світової спадщини ЮНЕСКО

Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава стала колискою Русі. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток. Серед них станом на 2021 рік 7 об`єктів, що входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО (шість – культурних та один природний).

Пам’ятки історії та культури України

Собор Святої Софії

пам’ятки ЮНЕСКО в Україні

Собор Святої Софії в Києві був центром суспільного духовного і політичного життя Давньоруської держави.
Тут велося літописання і була створена перша на Русі бібліотека – Софійська.

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: Куди поїхати недалеко від Києва

Києво-Печерська лавра

пам’ятки ЮНЕСКО

Ансамбль Києво-Печерської лаври є визначною історичною пам’яткою Середньовіччя та раннього модернізму. До його складу входять унікальні наземні та підземні храми ХІ-ХІХ ст., комплекси печер з лабіринтами, житлові та господарчі будівлі XVI-XIX ст.

Ансамбль історичного центру міста Львів

пам’ятки ЮНЕСКО в Україні

До нього відносяться Високий замок і Підзамче, Середмістя, де розташовані сакральні споруди Середньовіччя та Ренесансу. Найвідоміші – Собор Святого Юра, Латинська катедра, Успенська церква, Домініканський собор, Бернардинський монастир.

Транскордонний об’єкт науково-культурної спадщини «Дуга Струве»

пам’ятка ЮНЕСКО Україна

Дуга Струве – 258 трикутників, які утворювали ланцюг з 256 основних пунктів. Загальна довжина ланцюга – 2820 метрів. Завдяки Дузі вдалося встановити правильний розмір та форму планети Земля.

Резиденція Буковинських та Далматинських митрополитів

пам’ятки ЮНЕСКО в Україні

Історична пам’ятка була збудована чеським архітектором Йозефом Главкою у 1864-1884 рр. З другої половини ХХ ст. приміщення резиденції слугує Чернівецькому університету.

Дерев’яні церкви Карпатського регіону

пам’ятка ЮНЕСКО

На території України розташовано 8 таких церков.Церкви збудовані в чотирьох архітектурних стилях – галицькому, лемківському, бойківському та гуцульському. Це зразок вже втраченого традиційного будівництва з дерева.

Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи

пам’ятки ЮНЕСКО

78 окремих лісових масивів знаходяться у 15 країнах світу. 12 з них – 25% – в Україні.
До складу української частини об’єкта входять ділянки Карпатського біосферного заповідника, природних заповідників «Горгани» та «Розточчя», національних природних парків «Ужанський», «Синевир», «Зачарований край» й «Подільські Товтри».

Крім основного Списку ЮНЕСКО, є ще і Попередній список, в які вносяться об’єкти кандидати на вступ. Цей список значно більший.

Бережемо нашу історичну батьківщину!