Події

Безкоштовна діагностика родимок. Я бережу свою шкіру: 40 врятованих життів!

Телеведуча Соломія Вітвіцька, актриса та телеведуча Лілія Ребрик, актриса і продюсер Ірма Вітовська, актриса Даша Трегубова, блогер Даша Квіткова, співачка і композитор Лаура Марті, танцівниця і хореограф Ілона Гвоздьова, чемпіонка світу з фітнесу Санта Дімопулос, телеведуча Надія Матвєєва, олімпійська чемпіонка Анна Різатдінова.

диагностика родинок

Багато в чому завдяки відповідальності та громадської залученості цих дівчат соціальний проект SkinScan. Я бережу свою шкіру знайшов в цьому році широке публічне звучання.Пункт безкоштовної діагностики родимок відкрився 24 травня презентацією фотовиставки зірок, які погодилися виступити особами проекту з метою залучення уваги людей до важливого і потрібній справі профілактики меланоми в Україні. Протягом акції вони неодноразово закликали співвітчизників прийти і пройти обстеження, розповідали про свій досвід в соціальних мережах, інформували про те, як відбувається процес діагностики, озвучували статистику проекту.

«Я прийняла для себе рішення діагностувати свою шкіру щороку, — ділиться своїми враженнями про проект Ілона Гвоздьова. — Особливо після літа і відпочинку в теплих країнах. Адже саме сонце у абсолютній більшості випадків запускає страшні процеси переродження нешкідливих родимок у злоякісні». «Це реально врятовані життя! — так прокоментувала статистику проекту Даша Трегубова. — Дуже рада, що мій заклик спонукав когось подбати про себе». «Це страшні, шокуючі цифр, але усі ці діагнози встановлені вчасно, отже  — попереду у людей лікування та здорове життя післе нього. Не зволікайте: зробіть перевірку,  щоби спати спокійно! — сказала Лілія Ребрик. — Я — одна з десяти амбасадорів проекту SkinScan дуже відповідально ставлюся до свого здоров’я і бережу свою шкіру. І мені б дуже хотілося, щоб мій заклик спонукав людей не зволікати на своє здоров’я та регулярно проходити діагностику шкіри!»

диагностика родинок

34 дні або 272 години — стільки тривала акція безкоштовної діагностики раку шкіри у рамках соціального проекту SkinScan. Я бережу свою шкіру. 12 лікарів та 5 адміністраторів мережі клінік CALM щодня приходили у мобільний пункт діагностики, розташований в ТРК DREAM TOWN, щоб допомогти всім бажаючим пройти огляд шкіри з дерматоскопом та  отримати паспорт шкіри. Результат проекту перевершив всі очікування. Цифри говорять самі за себе. 1647 осіб пройшли безкоштовну діагностику. Близько 20 людей отримали рекомендацію терміново пройти лікування, оскільки їм був поставлений попередній діагноз «меланома». 15 пацієнтів виявилися вражені базіліомой. Виявлено близько 279 випадків диспластичних і 43 блакитних невусів. Всі ці пацієнти потребують видалення, тому що знаходяться у зоні ризику переродження. Крім того, 1308 пацієнтам рекомендовано видалення родимок, кератом, папілом, бородавок та інших новоутворень шкіри в естетичних цілях і цілях профілактики травмування. Без перебільшення можна сказати, що 40 осіб отримали шанс на своєчасне ефективне лікування, а значить, мова йде про порятунок життів! «Роблячи  аналіз результатів проекту, я відчуваю неодназначні почуття, — каже засновник проекту SkinScan. Я бережу свою шкіру, головний лікар мережі клінік CALM Андрій Лисецький. — З одного боку, я радий, що 1000 чоловік отримали дуже важливі для себе рекомендації, а 40 людям, дуже сподіваюся і вірю, ми врятували життя, адже рак шкіри на ранніх стадіях виліковний на 95-99%. З іншого боку, не втомлююся дивуватися, наскільки низька у наших співвітчизників онкологічна настороженість, наскільки мало люди обізнані про підступність раку шкіри, як багато людей реально недооцінюють небезпеку меланоми і базіліоми. Думаю, така ж ситуація і в регіонах».

диагностика родинок

Проект SkinScan. Я бережу свою шкіру існує вже кілька років, але в цьому році його розвиток вийшов на новий рівень: вперше безкоштовна діагностика родимок в Україні тривала більше місяця в громадському місці.                       

Мета проекту — профілактика меланоми та інших видів онкології шкіри в Україні. Це приватна ініціатива дерматоонколога Андрія Лисецького і лікарі клініки CALM, що поділили його місію, пов’язана з сумною статистикою з проблеми раку шкіри в нашій країні.У 2019 захворюваність на рак шкіри вийшла на перше місце в світі серед інших онкологічних захворювань, випередивши рак грудей та легенів. І якщо у США та розвинених європейських країнах повне виліковування раку шкіри спостерігається вище ніж в 90% випадків, то в Україні ця цифра навряд чи переступає поріг 50%. Причина — низька інформованість населення про проблеми раку шкіри, неувага до неї ЗМІ та інших публічних джерел, відсутність культури відносин з сонцем і профілактичного відвідування дерматолога і багато іншого. «Приходить час, коли накопичені інформація і досвід переростають в місію, — продовжує Андрій Лисецький. — Адже це страшно, коли розумієш, що велика частина людей, що потрапляють до тебе на прийом із запущеною онкологією шкіри, могли б довго і щасливо жити, якщо всього лише вчасно приходили на профілактичні огляди до лікарів-дерматологів! Багато хто вважає, що рак шкіри — це виключно вікове захворювання, але це неправда! Меланома, на жаль, молодіє. Тому ми приєдналися до світової ініціативи Днів меланоми і вирішили зробити внесок в профілактику раку шкіри і здоров’я українців. Адже це дуже просто: вчасно прийдіть до дерматолога і зробіть дерматоскопію!» Наймолодшим пацієнтом лікарів-дерматоонколога в рамках соціального проекту SkinScan. Я бережу свою шкіру став 2-місячна дитина. Найстаршим — жінка 84-х років. Для довідки. SkinScan. Я бережу свою шкіру — постійно діючий проект і реалізується у вигляді інформаційних матеріалів в ЗМІ та соціальних мережах, різних колабораціях з відомими людьми, в просвітницьких семінарах профільних лікарів, у поширенні інформаційних буклетів і, в першу чергу, в акціях безкоштовної діагностики раку шкіри у публічних місцях. І ще одна хороша новина. Соціальний проект SkinScan. Я бережу свою шкіру розширює межі!Наступний крок у рамках проекту — виїзд у інші міста України. Перші команди лікарів дерматологів CALM для безкоштовної діагностики населення відправляться до Чернігова, Білої Церкви та Житомира на початку вересня.