Події

Кожна третя передчасно народжена дитина — може бути глуха

Міжнародний день передчасно народжених дітей відзначається у світі з 2008 року, а затверджений він був з ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI). Ця подія просто здійснила прорив: адже передчасні пологи — це не поодинокі випадки. Щорічно близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. Це в середньому кожна 10-та дитина. Недоношеність — одна з основних причин дитячої смертності у світі.

день передчасно народжених дітей
Минулого року цей день об’єднав більш ніж 200 країн світу, понад 60 з них провели загальнонаціональні акції на підтримку цієї проблеми. Запрошуємо усіх приєднатися до Акції, присвяченої Міжнародному дню передчасно народженої дитини, що проводиться вже втретє в Україні! Приходьте на Софіївську Площу, м.Київ, 17.11.2017 о 19.00 аби підтримати усіх передчасно народжених дітей світу! Втретє ми підсвітимо найважливіші споруди столиці фіолетовим світлом, і долучимося до світової спільноти!

В цьому році ми ми підіймаємо дуже важливу та болючу тему — це діагностика слуха у новонароджених діток.

Що таке ніколи не почути голос мами? Не почути сміх друзів, не сказати ані слова? Діти, які з народження занурені у тишу, діти, у яких навіть немає шансів вчасно отримати допомогу лікарів та колись почути цей світ – це діти України.

І їх три дитини з кожної тисячі новонароджених. У діток, що потрапляють в палату інтенсивної терапії, статистика ще гірша: у 20 — 40 дітей з 1 000 новонароджених розвивається глухота або виражені порушення слуху, що навіть вчасно не діагностується через відсутність спеціального медичного обладнання та системи ранньої діагностики слуху. Мета нашого проекту – придбати обладнання для виявлення проблем зі слухом для відділень виходжування недоношених дітей ІПАГ та Житомирської обласної лікарні, адже вчасна діагностика — запорука порятунку та реабілітації малюка.

На сьогоднішній день в Україні немає державної підтримки ехоскринінгу новонароджених. Тому порушення слуху можуть діагностуватися і у віці 4-5 років. В родині, що чує, часто батьки можуть і не підозрювати, що в них може бути нечуюча дитина. Вони втрачають час та чекають до 2-3 років поки дитина розговориться. Це призводить до страшних наслідків, адже пізня діагностика втрати слуху — це втрачена можливість в тому числі своєчасно зробити кохлеарну імплантацію та мінімізувати відставання у слухо-мовному розвитку дитини.

А що у світі?

Сучасний розвиток техніки і створення відповідної діагностичної апаратури дозволяють виявляти порушення слуху в будь-якому віці, навіть у новонароджених. Скринінг слуху новонароджених і дітей раннього віку є стандартизованої процедурою дослідження слуху, призначеної для швидкого і надійного виявлення дітей, у яких з високим ступенем ймовірності є порушення слуху.

день передчасно народжених дітей

Впровадивши систему ранньої діагностики та забезпечивши дітей своєчасною кохлеарною імплантацією, ми матимемо менше дітей з проблемами слуху та мови.

Наша мета до Дня передчасно народженої дитини закупити апарати по діагностиці слуху у передчасно народжених діток для відділення виходжування недоношених дітей Житомирської обласної лікарні та Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НAMH України – ІПАГ (як і інші українські лікарні), що наразі не мають апаратів по діагностиці слуху у малюків. І підтримати наш проект може кожен вже зараз за посиланням. Кожна ваша гривня — це шанс почути голос мами, лікарям своєчасно виявити порушення та надати допомогу.

Українська Біржа Благодійності, Благодійний фонд «Свічадо», Асоціація Неонатологів України та ГО «Відчуй» запрошують усіх приєднатися до Акції, присвяченої Міжнародному дню передчасно народженої дитини, що проводиться вже втретє в Україні!

Приходьте на Софіївську Площу, м.Київ, 17.11.2017 о 19.00 аби підтримати усіх передчасно народжених дітей світу! Втретє ми підсвітимо найважливіші споруди столиці фіолетовим світлом, і долучимося до світової спільноти! Всі подробиці ТУТ.

Підтримайте наш благодійний проект, тим самим дайте надію передчасно народженим діткам на повноцінне життя!

P.S. Ми намагались обрати відео малюків, яким подарували можливість почути голос мами, але не знали яке обрати. Просто подивіться на це диво. Мріємо, що такі відео з`являться і з українськими дітками.