Події

6 травня — Всесвітній день психічного здоров’я матерів

6 травня відзначатиметься Всесвітній день психічного здоров’я матерів, що проводиться з метою привернення уваги до проблем емоційного стану жінок під час вагітності і після пологів. Благодійний фонд «280 днів» приєднується до цієї глобальної ініціативи, щоб підвищувати обізнаність з питань психічного здоров’я матерів та робити доступнішою психологічну підтримку для вагітних жінок в Україні.

день психічного здоров'я матерів
Чому психічне здоров’я вагітних жінок та матерів має стати пріоритетом: 

  • У багатьох країнах світу у 1 з 5 жінок розвивається психічний розлад під час вагітності або протягом першого року після пологів.
  • 75% з цих жінок не проходять діагностику та не отримують адекватної підтримки.
  • Високий рівень стресу може викликати підвищення тиску чи серцеві захворювання та призвести до передчасних пологів (за даними організації March of Dimes).
  • Самогубство належить до однієї з найбільш розповсюджених причин жіночої смертності під час вагітності чи невдовзі після пологів (за даними організації Maternal Mental Health Alliance).

“Зміни в житті, які переживають жінки під час вагітності або відразу після пологів, роблять їх більш вразливими до психічних захворювань, — наголошує Олена Мельникова, практичний психолог Перинатального центру ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського. — Депресивний розлад може негативно вплинути безпосередньо на плід або на малюка, з довготривалими фізичними, когнітивними та емоційними наслідками. Тому надання своєчасної психологічної допомоги жінкам та їх родинам на етапі планування, перебігу вагітності та післяпологовому періоді є невід’ємною частиною якісної медичної допомоги”.

Увага до психічного здоров’я вагітних та матерів забезпечує необхідну підтримку для того, щоб жінка змогла віднайти ресурс та посилити власні можливості. Вчасно надана психологічна допомога може підвищити стійкість до складних життєвих обставин і допомогти оптимально виховувати своїх дітей. Турбота про матерів — це позитивне втручання в довгостроковий соціальний розвиток.

Саме тому один із пріоритетних напрямків діяльності Благодійного фонду «280 днів» — робити доступнішою належну психологічну підтримку для вагітних жінок та родин, які тільки планують вагітність. Ми впевнені, що лише об’єднавши зусилля громадськості, ЗМІ, держави, бізнесу та організацій, які займаються питаннями психологічної підтримки вагітних жінок, матерів та батьків, ми зможемо досягти більш швидкого прогресу у запровадженні такої обов’язкової підтримки на державному рівні. Кожна жінка, незалежно від своїх фінансових можливостей, повинна мати доступ до якісної та своєчасної перинатальної психологічної допомоги@, — підкреслила Алеся Азаровазасновниця Благодійного фонду “280 днів.

Як ви можете приєднатися до відзначення Всесвітнього дня психічного здоров’я матерів:

  1. Поширити інформацію про цей День, використовуючи інфографіку, яку ми переклали українською мовою. 
  2. Підписати петицію до Всесвітньої організації охорони здоров’я із закликом до визнання цього Дня на міжнародному рівні та відзначення його щорічно в першу середу травня, та запросити ваших друзів зробити те саме. Посилання тут