Події

Національний музей Тараса Шевченка зробив подарунок Чорногорії

Нещодавно відбулася цікава міжнародна подія, яка відкрила шлях культурного обміну між Україною та Чорногорією. Туристична організація та муніципалітет Котора, продакшен і промоушен STUDIO RAR та Асоціація по розвитку стосунків між Україною та Чорногорією організували культурну акцію між Національним музеєм Тараса Шевченка та Музеєм Котора.

Черногория

Один з найбільших, значущих і шановних музеїв нашої країни – Національний музей Тараса Шевченка презентував одному з найповажніших музеїв Чорногорії — Галереї «Солідарність» картину заслуженого художника України Сергія Гнойового «Молитва», що брала участь у проекті, присвяченому 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. Сергій Гнойовий – графік і живописець, член Національної спілки художників України, картини митця зберігаються у приватних колекціях багатьох країн світу та виставляються у галереях України і за кордоном. Також були презентовані копії офортів Тараса Шевченка – його автопортрет та пейзажі «Видубицький монастир» та «У Києві», які увійшли до серії «Мальовнича Україна».

Черногория

На презентації були присутні представники муніципалітету Котора, а також інші офіційні особи, серед яких мер Володимир Йокич, директор туристичної організації Ана Нівес Радович, директор Музею Котора Срджан Ковачевич та інші.

Черногория

В колекції галереї «Солідарність» зберігаються твори художників із багатьох країн світу. Відтепер в ній буде представлена і Україна. Ця подія познайомила чорногорців з українським мистецтвом та створила основу для дружби і співробітництва між Києвом та Котором, між Україною та Чорногорією.

Черногория

Я хочу подякувати всім, особливо гостям з Києва, які сприяли здійсненню першого кроку в налагодженні співпраці між містами Котор та Київ. Співробітництво в галузі культури — це перший крок, який зблизить обидва міста та продовжуватиме взаємний обмін між двома країнами в галузі мистецтва, культури, науки, освіти, а також торгівлі. Ми сподіваємось, що це початок процесу, який оголошує про партнерство наших міст та майбутню співпрацю, – відзначила директор туристичної організації Котора Ана Нівес Радовіч.

Черногория

Я хотів би подякувати всім трьом сторонам за організацію цієї важливої культурної події, яка відбувається сьогодні — що такий відомий музей, як Національний музей Тараса Шевченка з Києва, представляє свій подарунок у муніципальний державний заклад «Музей-Котор». Від імені муніципалітету Котора та від мене особисто я хочу сказати, що цей перший крок, який був зроблений у сфері культури, є початком плідної співпраці у всьому. Тобто зараз на цьому у місці все починається, і ця подія є відправною точкою співпраці Котора та Києва. Я вважаю, що це два міста, які знайдуть спільне розповсюдження співпраці. Гості з України відзначили захоплення, яке відчувають українці, коли відвідають наше місто. Я вважаю, що Котор, яке зберігає 70% культурної спадщини Чорногорії, має стати місцем, з якого починається культурне співробітництво наших країн та плідна співпраця взагалі, – сказав мер Котора Володимир Йокіч.

Черногория

Я дуже вдячна локальної туристичної організації Котора та особисто пані Ані Нівес Радовіч та меріїї і особисто пану меру за підтримку нашої пропозиції та організації цієї події з боку Котора, а також пану Сабрії Вуличу, який сприяв початку відносин між нашими країнами. Ми раді презентувати частку української культурної спадщини з одного з найбільших, значущих і шановних музеїв України – Національного музею Тараса Шевченка Которському Музею. Унікальне місто Котор є культурною столицею Чорногорії, і ми раді започаткувати мистецьке співробітництво між нашими містами та країнами, адже культурна дипломатія є не менш важлива, ніж політична. Сподіваємося на подальшу співпрацю між Україною та Чорногорією, між Києвом та Котором, як у культурному сенсі, так і у всіх інших, — промовила керівник промоушен та продакшен STUDIO RAR, президент Асоціаціїї розвитку відносин між Україною та Черногорією Тетяна Колесніченко.