Події

Круглий стіл на тему «СТОП ПОЛІО: здоров’я нації чи інформаційна війна»

23 грудня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл на тему «СТОП ПОЛІО: здоров’я нації чи інформаційна війна».

стоп полио

В обговоренні актуальної для України теми боротьби зі спалахом поліомієліту взяли участь:
• Ігор Перегінець – заступник міністра охорони здоров’я України;
• Сергій Платов – заступник директора Департаменту громадського здоров’я МОЗ України;
• Ольга Іжик – представництво ВООЗ в Україні;
• Вікторія Задорожна – Директор Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України;
• Валерій Сушкевич – громадський діяч, політик, Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю, народний депутат України 3-7 скликань;
• Федір Лапій – Головний дитячий імунолог ГУОЗ м. Києва;
• Андрій Гук – лікар-нейрохірург, к.м.н., заступник директора з науково-організаційної роботи ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України”, громадський активіст, Ротарієць;
• Анастасія Барзилович – лікар-педіатр, завідуюча педіатричним відділення клініки «Оберіг»
• Ірина Мерлені – Олімпійська чемпіонка, спортсменка;
• Олександра Устінова – Центр протидії корупції;
• Сергій Завадський – голова Національного комітету ПОЛІО ПЛЮС в Україні (Rotary International);
Ведучий Круглого столу — Андрій Куликов, голова правління ГО «Громадське радіо».

Національний комітет Поліо Плюс в Україні та партнери кампанії СТОП ПОЛІО прийшли до висновку, що недостатні показники першого та другого туру додаткової імунізації проти поліомієліту серед дітей (близько 70% замість мінімально необхідних 95%) в числі іншого пов’язані зі спекуляціями, чисельними міфами, маніпуляціями, викривленням інформації та фактів щодо вакцинації в Україні, а також недовірою до системи охорони здоров’я в цілому. МОЗ України та влада в цілому несуть відповідальність за те, що за останні роки рівень вакцинації від усіх хвороб, зокрема проти поліомієліту, значно впав. І це вже складає проблему для національної безпеки в галузі охорони здоров’я.

Виходячи з цього, учасники Круглого столу звертаються до представників засобів масової інформації, влади, громадських організацій та громадськості:

1. Закликаємо засоби масової інформації всіх рівнів:

  • Ретельно перевіряти факти, користуватися та поширювати лише достовірну інформацію про спалах поліомієліту в Україні та масову вакцинацію, як єдиний спосіб боротьби з цією хворобою. Наполегливо просимо не вдаватися до маніпуляцій, не нагнітати ситуацію, не лякати населення України, надаючи недостовірну інформацію з нефаховими коментарями та висновками в гонитві за рейтингами.
  • Не менш важливо враховувати та пояснювати глобальний аспект боротьби з поліомієлітом, приклади інших країн, найближчих сусідів, адже Україна є невід’ємною частиною глобального світу, а вірус не знає кордонів.
  • Анонсувати, підтримувати та висвітлювати інформаційні події та заходи з підвищення обізнаності населення України щодо необхідності подолання циркуляції вірусу в Україні, безпечності вакцинації від поліомієліту адже це питання Національної безпеки та нашого майбутнього – наших дітей.
  • Розміщувати та демонструвати соціальні інформаційні та просвітницькі ролики та сюжети щодо поліомієліту, полівакцин та необхідності вакцинації.
  • Усвідомлювати соціальну відповідальність засобів масової інформації, зокрема, у питанні вакцинації проти поліомієліту.

2. Звертаємося до Служби безпеки та інших правоохоронних органів з вимогою розслідувати факти очевидної маніпуляції суспільною думкою стосовно спалаху поліомієліту та масової вакцинації з метою здійснення корупційних дій, отримання комерційної вигоди, а також підриву засад інфекційної безпеки нації та створення паніки та хаосу в державі.

3. Закликаємо Раду національної безпеки та оборони України, Президента України, інші структури влади та посадових осіб висловити своє ставлення до проблеми вакцинації проти поліомієліту в Україні, оскільки воно є питанням національної безпеки нашої держави, та вжити заходів для розробки чіткого плану дій для її вирішення. Вважаємо, що для подолання спалаху поліомієліту та повернення Україні статусу вільної від поліомієліту країни, мають бути об’єднанні зусилля МОЗ України, Міністерства освіти та науки та інших структур влади.

4. Розуміючи важливість згуртування зусиль громадськості для вирішення проблеми поліомієліту в Україні, ми виступаємо з ініціативою створення громадської спільноти з метою досягнення високого рівня вакцинації серед дітей для подолання небезпечних інфекційних хвороб в Україні.

5. Заявляємо про намір провести Круглі столи щодо поліомієліту в регіонах України.

Організатори круглого столу: Національний комітет Поліо Плюс Україна