Події

У Києві презентували епічне фентезі «Кий і морозна орда»

13 березня в київському просторі Видавництва Старого Лева — книгарні-кав’ярні Старого Лева на Михайлівській відбулася презентація епічного фентезі Ніка Лисицького «Кий і морозна орда», створеного за мотивами української міфології.

Кий і морозна орда

На презентацію завітали українські артисти, інфлюенсери, медійники та книжкові блогери. Зокрема лідер гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин, співачка та ведуча Анна Заклецька, режисер Семен Горов та теле- й радіоведучий Микола Матросов.

«Кий і морозна орда» — перший роман великої серії «Епічні пригоди міфічних героїв у Багатосвіті». Події в ній розгортаються в новому фантастичному всесвіті, де живуть персонажі давніх українських міфів, легенд та казок.

Перша книга серії розповідає про мрійливого юнака Кия, у світі якого стається лихо — зима не закінчується. Зі своїм товаришем Чугайстром Кий намагається з’ясувати, чому забарилася весна. Разом вони вирушають у небезпечну мандрівку, під час якої юнак відважно долає всі перешкоди, бореться зі страшною Морозною ордою та рятує рідну землю.

Як знайшовся головний герой роману, які меседжі автор заклав у книгу та чому варто прочитати фентезі саме зараз — у дружній бесіді Нік Лисицький розкрив усі секрети створення твору. Також письменник познайомив гостей заходу зі світом української міфології та розповів, чому саме до неї звернувся під час написання роману.

У найближчі кілька тижнів у Києві пройдуть ще два літературних івенти, присвячених фентезі «Кий і морозна орда» та українській міфології.

Перший — для поціновувачів фентезі та книголюбів — відбудеться 21 березня в книгарні «Сенс» на Арсенальній. Під час івенту можна буде познайомитися з автором, дізнатися про історію написання книги та придбати роман з автографом Ніка. Вхід на захід вільний. Зареєструватися на івент можна за посиланням.

Другий — для дітей та їхніх батьків — пройде 29 березня в книгарні «Моя книжкова полиця». На заході автор розкриє секрети створення нового фантастичного всесвіту й пошуків головного героя. Гості івенту матимуть змогу розпитати в Ніка Лисицького про книгу, придбати роман із автографом автора та якнайглибше зануритися в українську міфологію. Вхід на захід вільний. Зареєструватися на івент можна за посиланням.

Модеруватиме обидва заходи YouTube-блогерка Атмосферниця (Atmosfernitsa) — авторка каналу про книги, мистецтво та атмосферне життя в Києві, засновниця проєктів «Атмосферний ревізор», «Книжкові news» в рамках YouTube-каналу й інтерв’юєрка.

Нік Лисицький — письменник, креативний продюсер і популяризатор української міфології. Він — автор філософського фентезі «Казки для дорослих дітей» (2015) та політичного детективу «Цезарі» (2019).

У 2020 році Нік заснував громадську організацію зі збереження та популяризації української міфології «Чарівний світ UA». Упродовж трьох років під його керівництвом було створено інтерактивну платформу з доповненою реальністю, популярну настільну гру «Чарівний світ. Джерело сили», сценарій анімаційного серіалу та YouTube-шоу.

Книга «Кий і морозна орда» — спільний проєкт Ніка Лисицького й компанії «Фантастичні українці», що продюсує креативні проєкти. На рахунку «Фантастичних українців» — однойменний документальний серіал про сучасну українську культуру, показаний 19 телеканалами та розміщений на українських і зарубіжних VOD-платформах.