Події

В Древньому Києві в «Парку Київська Русь» відсвяткували Купала за давньослов’янськими традиціями

Святкування Івана Купала в Древньому Києві Князівства Київська Русь проходили впродовж двох днів, 6 і 7 липня.

Ивана Купала Киевская Русь

Дуже символічно відзначати Купала тут, в Князівстві Київська Русь, адже це свято бере свій початок саме з тих далеких часів більш ніж тисячолітньої давнини. В місці, де відтворюється столиця великої держави Київська Русь – Древній Київ V-XІІІ століть. Тут також відтворюється дух тої славної епохи, відроджуються традиції та обряди наших пращурів.

Біля в’їзних воріт гостей із хлібом та сіллю зустрічали мешканці Древнього Києва і запрошували приєднатися до численних розваг, ігор, конкурсів, стародавніх обрядів.

Ивана Купала Киевская Русь

Програма святкування почалася з урочистого привітання Великого князя Київського Володимира і продовжилася парадом княжих вершників та виступами кінно-трюкового театру. Досвідчені вершники-каскадери вражали глядачів неймовірними трюками: їздою вгору ногами, задом наперед, прослизаючи під конем… Крім того відвідувачі побачили показові виступи зі стрільби з традиційного (історичного) лука верхи на конях, на повному скаку. Це неймовірно складне завдання для учасників змагань, та в той же час, азартне і захоплююче видовище для глядачів.

У всіх дійствах були задіяні коні рідкісних древніх порід, що зібрані зі всього світу в Княжій конюшні Древнього Києва. Всі охочі могли підійти до конячок, погладити, сфотографуватися і покататися верхи або в екіпажі.

Ивана Купала Киевская Русь

Також на відвідувачів чекали традиційні слов’янські забави, веселі конкурси, танцювальні флеш-моби, запальні хороводи та захоплюючий квест «У пошуках папороті».

Ну, і яке ж свято без купальських вінків? Тільки в Князівстві на гостей чекали майстер-класи з їх плетіння та пускання вінків на воду, традиційні купальські ворожіння, стрибки через багаття, масовий хоровод навколо Лісового озера та автентичні обрядові співи. І все це при світлі вогнищ і смолоскипів, в повному зануренні в часи Середньовіччя.

Ивана Купала Киевская Русь

З настанням темряви на гостей Князівства чекала запальна, в прямому сенсі, нічна програма. Мешканці Древнього Києва запалили багаття. Тож всі гості мали змогу оновитися і спалити негатив, стрибнувши через вогнище. Кульмінацією вогняної феєрії стало спалювання опудала Купали, аби з ним згоріли всі негаразди. Веселі хороводи навколо багаття надали всім небувалого заряду позитиву.

В суботу ввечері на гостей чекало фаєр-шоу, а пізно вночі – середньовічна дискотека на містичному Лісовому озері.

Як завжди для відвідувачів були відкриті музеї та експозиції, середньовічний тир, монетний двір, Княжа костюмерна з історичними вбраннями часів Київської Русі, а також майстер-класи з народних ремесел та ярмарок майстрів.

Ивана Купала Киевская Русь

Жоден гість Древнього Києва не залишився спраглим і голодним. Княжі повари приготували безліч смаколиків за середньовічними та сучасними рецептами, в тому числі страви на відкритому вогні. Їх можна було скуштувати в антуражній Княжій корчмі, в Питній «25 рун» і в альтанках на свіжому повітрі.

А той, хто забажав продовжити відпочинок ще на день, міг залишитися на ночівлю в будинку готельного типу «4 кімнати» або в хостелі, попередньо забронювавши місця.

Ивана Купала Киевская Русь

Тож жителі Древнього Києва є щасливими, що допомогли відвідувачам долучитися до давніх українських традицій та подарували безліч позитивних емоцій та задоволень своїм гостям. І запрошують частіше відвідувати Князівство Київська Русь, адже кожних вихідних тут відбувається багато цікавого та пізнавального!

Нагадуємо, що в Князівстві Київська Русь проходять одні з наймасштабніших святкувань Масляної, Івана Купала, Дня Незалежності України та Покрови за стародавніми традиціями.